Zamknij
REKLAMA

Eliminacje Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym w Uniejowie [FOTO]

07:57, 28.03.2021 | M.K
Skomentuj Fot. Michał Kubacki (wszelkie prawa zastrzeżone).
REKLAMA

III Eliminacje Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym odbyły się 27 marca 2021 roku w Uniejowie. Zawody organizowane przez Klub Sportowy 7 Coma 7 w ramach współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez Polski Związek Tańca Sportowego niestety ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące obostrzenia odbyły się bez udziału publiczności.

Z zachowaniem obowiązującego, najwyższego reżimu sanitarnego odbyły się w Uniejowie III Eliminacje Mistrzostw Polski 2021 w Tańcu Sportowym. Zawody taneczne odbywały są w ramach współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez Polski Związek Tańca Sportowego w oparciu o stosowne regulaminy, przepisy i rozporządzenia. Formuła obecnego turnieju obejmowała rywalizację zawodników w szeregu konkurencji tanecznych, m.in. disco freestyle, fantasy show, free dance, hip-hop, modern i innych, z podziałem na cztery kategorie wiekowe (młodzicy, kadeci, juniorzy, młodzieżowcy) .

W turnieju uczestniczyli licencjonowani zawodnicy z kilkudziesięciu klubów sportowych z całej Polski, członkowie kadry narodowej PZTSport przygotowujący się do nadchodzących Mistrzostw Świata 2021.

Sezon cyklicznych, comiesięcznych zawodów trwa od stycznia do października każdego roku, w trakcie którego zawodnicy zdobywają punkty rankingowe uprawniające najwyżej notowanych w każdej konkurencji do występu na listopadowych Mistrzostwach Polski, będących zwieńczeniem całorocznej rywalizacji.

 


Dwa lata temu na terenie Uniejowa odbyły się zawody Pucharu Świata International Dance Federation. W tym roku w hali sportowej przy szkole podstawowej zorganizowano III Eliminacje Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym. 

[ZT]1932[/ZT]

[ZT]1936[/ZT]

Formuła turnieju obejmowała rywalizację zawodników w szeregu konkurencji tanecznych, m.in. disco, fantasy show, free dance, hip-hop, modern i innych, z podziałem na cztery kategorie wiekowe (młodzicy, kadeci, juniorzy, młodzieżowcy) od 7 do 25 lat. 

Ze względu na rygorystyczne obostrzenia zawody w Uniejowie odbywały się bez udziału publiczności i przy reżimie sanitarnym. Na zdjęciu zawodniczki oczekujące na występ.

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%