Zamknij
REKLAMA

Samsung River Triathlon wróci do Uniejowa. W 2022 roku w cyklu aż sześć miast

17:30, 22.11.2021 | .
Samsung River Triathlon Series wróci do Uniejowa. W 2022 roku sześć miast. Fot. Michał Kubacki/uniejow.net.pl
REKLAMA

Organizatorzy Samsung River Triathlon Series potwierdzili. W 2022 roku po raz kolejny impreza zawita do Uniejowa. Oprócz uzdrowiska termalnego gospodarzami sportowej imprezy będzie jeszcze pięć miast przez które również płynie rzeka Warta. 22 listopada 2021 roku w Aparthotelu Termy Uniejów odbyło się uroczyste podsumowanie cyklu.

Pierwsza edycja cyklu Samsung River Triathlon Series - jedynego cyklu triathlonowego na rzece w kraju,  odbyła się w tym roku. Wszystkie rywalizacje odbywały się na dwóch etapach 1/4IM oraz 1/8IM. W ciągu trzech miesięcy w czterech miastach - Wronkach, Koninie, Kole oraz Uniejowie rozegrano zawody w których łącznie wzięło udział ponad 1200 zawodników. Finał triathlonowych zmagań miał miejsce 15 sierpnia 2021 roku w Uniejowie, gdzie wystartowało 444 zawodników.

Tym razem sportowy cykl zawita do sześciu miast. Do dotychczasowych gospodarzy dołączy jeszcze Gorzów Wielkopolski, gdzie w przyszłym roku, w pierwszy weekend czerwca rozpocznie się rywalizacja. W ciągu najbliższych tygodni organizatorzy oficjalnie ogłoszą, jakie miasto jako szóste będzie gościć triathlonistów.

Uniejów po raz kolejny będzie gościł Samsung River Triathlon Series

Uniejów będzie gospodarzem zawodów w sierpniu przyszłego roku. Tegoroczne zmagania w Uniejowie były ostatnimi z cyklu i zgromadziły 444 zawodników. We wcześniejszych- we Wronkach wzięło udział 244 zawodników, w Koninie 341, a Kole 370.

Co ciekawe przy okazji zawodów w Kole rozegrane zostały jednocześnie Ogólnopolskie Mistrzostwa Inżynierów w Triathlonie, w których wzięło udział 65 zawodników ( w tym pięć kobiet inżynierów)

[FOTORELACJA]1246[/FOTORELACJA]

[ZT]4261[/ZT]

22 listopada 2021 roku w Aparthotelu Termy Uniejów odbyło się uroczyste podsumowanie cyklu, w którym wzięli udział przedstawiciele miast goszczących imprezę, sponsorów oraz parterów wydarzenia. Spotkanie było okazją do wręczenia podziękowań oraz statuetek, które odebrali m.in. Józef Kaczmarek - burmistrz Uniejowa, Robert Dorna - z-ca burmistrza Wronek, Witold Nowak - z-ca prezydenta Konina, Krzysztof Witkowski - burmistrz Koła, Maciej Hercka z firmy Samsung, Elżbieta Cybulska z firmy Geberit oraz Agnieszka Michalska z firmy Saint-Gobain.

Podczas podsumowania cyklu wszyscy goście podpisali się na sześciu, specjalnych okolicznościowych koszulkach, które trafią do miast organizatorów przyszłorocznych zawodów triathlonowych. W styczniu zostaną one wystawione na lokalne licytacje WOŚP.

Na zdjęciu Roman Brzozowski prezes Fundacji ,,Jeszcze Więcej Sportu", która jest organizatorem Samsung River Triathlon Series. Imprezę podsumowującą cykl poprowadzili Hubert Król i Bartek Roszak. 

Jeszcze w tym roku na nowej stronie internetowej cyklu pojawią się terminy przyszłorocznych zawodów. To tam będzie można także dokonać zapisów. Oczywiście wszystkie informacje będą publikowane również na naszym portalu www.uniejow.net.pl

[ANKIETA]23[/ANKIETA]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%