Zamknij
REKLAMA

Zimą zielona murawa boisk? Tak tylko w Uniejowie

06:37, 26.01.2022 | materiał partnera
REKLAMA

Zimowa aura nas nie opuszcza, a minusowe temperatury i zalegający wokół śnieg z pewnością nie pozwalają nikomu zapomnieć, że najchłodniejsza pora roku panuje w najlepsze. Jest jednak w Uniejowie miejsce, któremu zima niestraszna, a które będąc ewenementem w skali kraju – jak magnes przyciąga zarówno młodych adeptów futbolu, pierwszoligowe drużyny zawodowe, jak i reprezentacje Polski w piłce nożnej.

Zimą zielona murawa boisk? Tak tylko w Uniejowie

Mowa oczywiście o kompleksie boisk sportowych im. Wł. Smolarka z jedynym w kraju systemem kaskadowego podgrzewania murawy wodą geotermalną. Dzięki temu obie nawierzchnie – naturalna trawiasta oraz sztuczna – są do dyspozycji piłkarzy przez 365 dni w roku. Dlatego na obozy sportowe, rozgrywki meczów sparingowych oraz treningi, które można wzbogacić pakietem odnowy biologicznej w „Termach Uniejów” przyjeżdżają do nas drużyny nawet z najodleglejszych zakątków Polski.

Profesjonalne boiska, wchodzące w skład kompleksu sportowego im. Wł. Smolarka w Uniejowie, stanowią doskonałą bazę dla obozów treningowych i przygotowawczych. Pierwsze, pełnowymiarowe boisko trawiaste naturalne (105 x 68 m), z zadaszoną trybuną na 496 miejsc, jest jedynym w kraju tego typu obiektem podgrzewanym wodą geotermalną przez cały okres zimy. Drugie boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej (105 x 68 m) posiada trybunę ziemną na 110 miejsc. Oba boiska posiadają oświetlenie zgodne z wymaganiami UEFA do prowadzenia zajęć sportowych po zmierzchu oraz tablice wyników. W bezpośrednim sąsiedztwie boisk znajduje się budynek z pomieszczeniami sanitarnymi i szatniami.

kompleks boisk piłkarskich im. W.Smolarka w Uniejowie

Pierwsze i jak dotąd jedyne uzdrowisko termalne stanowi zatem idealną bazę pobytową, zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i amatorów, którzy do celów treningowych mogą korzystać z kompleksu boisk sportowych im. Włodzimierza Smolarka, stanowiących własność gminy Uniejów. Boiska sportowe zlokalizowane są tuż przy Aparthotelu „Termy Uniejów”.

„To właśnie dzięki temu zapleczu z dumą możemy gościć krajowe reprezentacje i najlepsze drużyny piłkarskie. Komfortowe apartamenty, basen oraz siłownia na terenie hotelu, sale konferencyjne do dyspozycji naszych Gości i wiele więcej udogodnień, będących wynikiem indywidualnych ustaleń jeszcze przed przyjazdem grupy do obiektu – to wszystko sprawia, że jesteśmy w stanie przygotować dla Państwa ofertę skrojoną dla konkretnych potrzeb i oczekiwań” – zapewnia obsługa Aparthotelu.

W tym roku ferie zimowe poszczególne województwa mają w czterech terminach. Pierwsi uczniowie rozpoczęli przerwę od nauki już 17 stycznia. W związku z tym, w minionym tygodniu na boiskach, zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku – przy sztucznym oświetleniu – mogliśmy dostrzec piłkarzy w wieku szkolnym, szlifujących formę podczas obozów sportowych. Obecnie na zgrupowaniach w Uniejowie przebywają dwie wielkopolskie drużyny: Polonia Leszno i Unia Swarzędz oraz zespół ze świętokrzyskiego – GKS Nowiny, który przyjechał do nas spod Kielc.

Dziecięcych i młodzieżowych zgrupowań sportowych możemy spodziewać się przez cały okres dopiero co rozpoczętych ferii zimowych, a więc co najmniej do końca przyszłego miesiąca. Od najbliższego poniedziałku, 24 stycznia, na boiskach kompleksu im. Wł. Smolarka treningi rozpoczną piłkarze Klubu Towarzysko-Sportowego WESZŁO, natomiast w lutym spodziewamy się po raz kolejny „Motorowców” z Lublina. Zimowe zgrupowanie w Uniejowie można już chyba uznać za nieodłączny punkt lubelskiego zespołu. Podopieczni Marka Saganowskiego będą tym razem już po raz trzeci z rzędu szlifować formę na termalnej murawie. Na zdjęciu poniżej piłkarze Motoru Lublin podczas jednego z treningów w lutym 2021 r.:

Bardzo dobre warunki w Uniejowie, zarówno w zakresie przygotowania bazy sportowo – treningowej, jak i zaplecza hotelowego, doceniły najlepsze drużyny ekstraklasy, które niejednokrotnie wybrały nasze boiska na miejsce przygotowań przed i w trakcie ligowych rozgrywek. Tym bardziej cieszy nas fakt, że zarówno zimą, jak i przez pozostałe miesiące w roku jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom profesjonalnych drużyn:

– Graliśmy i trenowaliśmy na fenomenalnej nawierzchni. Sztuczna murawa nawet przy 10-stopniowym mrozie jest tak miękka, że można wyjść na boisko w lankach bez korków. W życiu trzeba mieć trochę szczęścia. Ze względu na ferie to był jedyny możliwy dla nas termin na obóz zimowy, a przypadł akurat w najtęższe mrozy. My tymczasem akurat wtedy zawitaliśmy do Uniejowa na jedne z najlepszych boisk w Polsce. – podsumował jeden z obozów zimowych Janusz Niedźwiedź, trener Jaroty Jarocin.

 

Już pierwsza wizyta przed kompleksem boisk im. Wł. Smolarka, za pośrednictwem wielkoformatowego baneru daje do zrozumienia, że nasza wiecznie zielona murawa miała niejednokrotnie zaszczyt stać się areną zmagań piłkarskich reprezentacji Polski. W samym tylko 2021 roku aż dwukrotnie przygotowywały się u nas piłkarki żeńskiej reprezentacji. Nieraz gościli też u nas podopieczni Jacka Magiery.

(MB)

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%