Zamknij
REKLAMA

Już w niedzielę finał II sezonu Samsung River Triathlon Series w Uniejowie

09.20, 23.08.2022 . Aktualizacja: 15.33, 28.08.2022
REKLAMA

Już w najbliższą niedzielę wielki finał II sezonu Samsung River Triathlon Series. Ostatnia impreza i podsumowanie wszystkich sześciu zawodów odbędzie się w Uniejowie. Ci, którzy chcieliby sprawdzić się w pływaniu, jeździe rowerem i biegu wciąż mogą się zapisać i wziąć udział w wyścigu.

Już za tydzień wielki finał II sezonu Samsung River Triathlon Series w Uniejowie

28 sierpnia 2022 roku odbędą się ostatnie zmagania sportowców w ramach II edycji Samsung River Triathlon Series, które oglądać będziemy w Uniejowie. Wciąż można zapisać się do udziału w imprezie i wystartować w jednym z dwóch dystansów. Obecnie na liście startowej zapisanych jest blisko 300 zawodników.

Organizatorem SAMSUNG River Triathlon Series, pierwszych triathlonowych zmagań na ziemi lubuskiej (Gorzów Wlkp.), w Wielkopolsce (Wronki, Konin, Koło, Międzychód) i na ziemi łódzkiej (Uniejów) rozgrywanych na rzece Warta jest Fundacja „Jeszcze więcej sportu” .

 

W sezonie 2022 cykl składa się z 6 etapów i ma charakter ponadregionalny, a zawody są rozgrywane na dwóch najbardziej popularnych dystansach 1/8IM oraz 1/4IM.

Zawodnicy, podobnie jak w minionym sezonie 2021 mają do wyboru rywalizację na jednym z dwóch dystansów:

„ćwiartka” – 1/4 IM  na którą składają się: 950 m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu dla rozpoczynających przygodę z TRI - 1/8 IM na który składa się: 475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,275 km biegu.

Na obu oczywiście można wystartować zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie. Po każdym etapie, jak i w klasyfikacji końcowej całego cyklu udekorowani zostają najlepsi zawodnicy i zawodniczki w swoich kategoriach wiekowych oraz Open na każdym dystansie.

Finał Samsung River Triathlon Series 2022 w Uniejowie

Samsung River Triathlon Series w 2022 po raz drugi zawita z finałem do Uniejowa. Bezpośrednio po zakończonych zawodach, podobnie jak w roku ubiegłym, odbędzie się dekoracja najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych kategorii wiekowych. 

Zapisy na tegoroczne zmagania ruszyły z początkiem roku.Prowadzone są na stronie internetowej: https://rivertriathlon.pl/rejestracja/.

W związku z zawodami 28 sierpnia z ruchu wyłączony będzie uniejowski Rynek i kilka ulic, szczegółowy plan zawodów i zmiany w organizacji ruchu organizatorzy podadzą wkrótce. 

Zapraszamy również kibiców, na liście zawodników nie zabraknie także zawodników z Uniejowa. Na zdjęciu Aneta Sowa z Uniejowa, która bierze udział w cyklu już po raz kolejny.

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%