Kacper Śmiglewski zdobywa dwie bramki w barwach Reprezentacji Polski U-19

15:07, 14.10.2023 . Aktualizacja: 09:38, 15.10.2023

Kacper Śmiglewski strzelił dwie bramki w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy do lat 19, który 14 października 2023 r. Reprezentacja Polski U-19 rozegrała z Kazachstanem. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Trener reprezentacji Polski do lat 19 Wojciech Kobeszko powołał Kacpra Śmiglewskiego, zawodnika Cracovii na turniej I rundy kwalifikacji do turnieju finałowego Mistrzostw Europy, który odbywa się w dniach 11-17 października. W jego ramach Polacy zagrali już 11 października z Macedonią Północną, przegrywając 0:2 i wygrali dzisiaj z Kazachstanem 3:0. Przed Reprezentantami Polski U-19 jeszcze wtorkowe spotkanie z Niemcami w Bydgoszczy.

W meczu z Kazachstanem strzelcem dwóch bramek był wychowanek Uniejowskiej Akademii Futbolu, zawodnik Cracovii Kacper Śmiglewski. Pierwszą bramkę Śmiglewski zdobył w doliczonym czasie w pierwszej połowie meczu (45+1), kiedy to dobijał skutecznie piłkę po trafieniu Tomaszewskiego w słupek. Drugą zanotował w 59. minucie, dobijając piłkę uderzeniem głową, po akcji z rzutu rożnego.

Kacper zaliczył w sobotę znakomity występ i miał jeszcze kilka okazji na zdobycie kolejnych bramek.M.in. czy w 79. minucie, kiedy  próbował dobijać z przewrotki, jednak trafił w piłkę nieczysto. W 78. nastąpiła zmiana, po której zdobywcę dubletu, na boisku zastąpił Dawid Tkacz.

Mecz z Niemcami już w najbliższy wtorek 17 października 2023 r. Relacja od 15:25 w TVP SPORT.

Kacper Śmiglewski to wychowanek Uniejowskiej Akademii Futbolu P&T&S. Do Cracovii trafił latem 2022 roku z MKS Polonia Warszawa. Młodzieżowy reprezentant Polski od kiedy dołączył do drużyny z Krakowa rozegrał już mecze reprezentacji Polski do lat 18, a teraz otrzymuje powołania do reprezentacji Polski do lat 19.