Zamknij
REKLAMA

Dzień Pluszowego Misia w miejskim przedszkolu

14:11, 24.11.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowano 24 listopada w Miejskim Przedszkolu w Uniejowie. Podczas tego dnia rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pt. "Miś pluszowy kompan wyborowy, czyli podróże z ulubionym misiem po Polsce".

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Od tego czasu, na całym  świecie 25-ty listopada jest dniem, kiedy swoje święto obchodzi ulubiona zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci.
Z tej okazji w Przedszkolu Miejskim w Uniejowie zorganizowano przedstawienie "Z pluszowym misiem przez Polskę", w którym wystąpili 5 i 6-letni wychowankowie przedszkola.
Rozstrzygnięto także wyniki powiatowego konkursu plastycznego pt. "Miś pluszowy kompan wyborowy, czyli podróże z ulubionym misiem po Polsce", w którym jurorami byli przewodniczący Rady Miasta - Janusz Kosmalski, Joanna Troczyńska - przewodnicząca Rady Rodziców i prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Uniejowie - Barbara Zwolińska. Do konkursu zgłoszono 68 prac, których autorami były dzieci z kilku placówek szkolno-przedszolnych z Uniejowa, Drwalewa, Pełczysk, Poddębic, Spycimierza, Wartkowic i Wilamowa. Jury przyznało nagrody następującym dzieciom: I miejsce - Hanna Marciniak (Miejskie Przedszkole w Uniejowie), II miejsce - Zofia Krysiak (Publiczne Przedszkole w Poddębicach), III miejsce - Bartek Walczak ( Oddział Przedszkolny przy S.P. w Wilamowie). Nagrodę specjalną, którą ufundował Janusz Kosmalski otrzymała Antonina Kejnich z Publicznego Przedszkola z Wartkowicach.
Wszystkie dzieci otrzymały słodkie prezenty, które wręczali członkowie jury konkursu oraz radna miejska - Teresa Łuczak. Uroczystości z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przygotowały Małgorzata Kaźmierczak i Małgorzata Wojtasik z Miejskiego Przedszkola w Uniejowie.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone