Zamknij
REKLAMA

Koncert w zamku podsumowaniem dwudniowych warsztatów "Suzuki" [VIDEO]

10:39, 05.02.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Koncert podsumowujący warsztaty odbył się w sali rycerskiej uniejowskiego zamku.

W niedzielę 4 lutego 2018 roku w zamku w Uniejowie odbył się koncert Zespołu Dziecięcego "Suzuki" zatytułowany "Piraci w Uniejowie", który był zwieńczeniem dwudniowych warsztatów organizowanych przez "Centrum Edukacji Suzuki".

"Czwarte Zimowe Warsztaty Dzieci Suzuki w Uniejowie" odbywały się 2 i 3 lutego w Przedszkolu Miejskim w Uniejowie. Ponad pięćdziesięcioro uczestników szkoliło swoje umiejętności gry na flecie, skrzypcach i wiolonczeli oraz gościnnie na puzonie. Zwieńczeniem warsztatów był niedzielny koncert, na którym usłyszeć można było m.in. najbardziej znane klasyczne utwory, melodie filmowe czy też wykonanie utworu ABBY.
Zobacz fragmenty koncertu:


Organizatorem warsztatów i koncertu, nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Uniejów było "Centrum Edukacji Suzuki", które już po raz czwarty swoje zajęcia prowadziło w Uniejowie. Oprócz warsztatów muzycznych odbywały się także zajęcia taneczne i plastyczne. Młodzi muzycy pod okiem nauczycieli i rodziców wzięli udział w warsztatach bluesowych, improwizacji, zajęciach kształcenia słuchu, tańca i rytmiki. Na zajęcia do Uniejowa przyjechały dzieci m.in. z Warszawy, Wrocławia, Kalisza, Turku czy Zduńskiej Woli, które na co dzień uczą się gry na instrumentach metodą Suzuki.

"Jest to metoda, której naczelnym celem jest ogólny rozwój dziecka. Dzięki metodyce możemy zacząć naukę już z dziećmi w wieku 3 lat. Dzieci uczą się gry na instrumentach poprzez naśladowanie nauczycieli i rodziców. Uczniowie słuchają nagrań i w ten sposób zapamiętują melodie, które jest im potem łatwiej odtworzyć. Wszystkie utwory, które wykonują dzieci, są grane z pamięci i to jest bardzo istotna część tej metody" - mówi jeden z nauczycieli metodą Suzuki i muzyk Filharmonii Kaliskiej - Paweł Kulczycki.

Metoda nauki dzieci gry na instrumentach muzycznych zwana Suzuki, stworzona została przez japońskiego skrzypka Shinichi Suzuki w latach 40–50. XX w. i ma na celu harmonijny rozwój dziecka – rozwój jego intelektu, sfery emocjonalnej, manualnej, poczucia piękna.

"Każdy nasz koncert jest inny, nigdy nie ma dwóch takich samych. Mamy występ różnych grup instrumentalnych: grupy fletów, wiolonczel i skrzypiec w swoim repertuarze obowiązkowym. Są to perełki muzyki klasycznej - utwory barokowe, klasyczne, romantyczne, będzie również balet" - mówi o koncercie podsumowującym uniejowskie warsztaty organizatorka z "Centrum Edukacji Suzuki" - Anna Bralewska.

Zobacz zdjęcia z warsztatów i koncertu w Uniejowie:

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone