Zamknij
REKLAMA

Ten dramat nie skończył się źle. Uczniowie w widowisku teatralnym

09:53, 12.03.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Zdj. z widowiska ,,Być jak Romcio i Julcia".

Uczniowie jednej z klas uniejowskiej szkoły wystawili widowisko zatytułowane ,,Być jak Romcio i Julcia" inspirowane sztuką Williama Szekspira - ,,Romeo i Julia". W tej interpretacji dramatu angielskiego pisarza zakończenie jednak nie było tragiczne, a podczas przedstawienia widownia nie raz wybuchała śmiechem.

Scenariusz do widowiska napisała nauczycielka Agnieszka Kaczmarek, która również wyreżyserowała przedstawienie. Wystąpili w nim wszyscy uczniowie klasy 3A z uniejowskiej szkoły, a scenografię opracowała Elżbieta Bartnik. Przygotowania do widowiska trwały dwa miesiące.

Pisząc scenariusz wykorzystałam różne teksty literackie, dzisiaj poza Szekspirem można było usłyszeć również Mickiewicza, Kochanowskiego i Fredrę. Pomysł na ,,Być jak Romcio i Julcia" zrodził się, kiedy robiliśmy mniejsze przedstawienie wewnątrz klasy - ,,Dziady". Wtedy to od samej młodzieży wypłynął pomysł, żeby zrobić coś więcej. W klasie trzeciej wprowadzamy takie pojęcia jak pastisz, parodia, parafraza i właśnie w tej konwencji stworzyliśmy to widowisko, by było bliższe młodzieży - mówi Agnieszka Kaczmarek.


Na zdj. tytułowi bohaterowie widowiska - Julia Zasada (Julcia) i Filip Kos (Romcio).


W finale przedstawienia młodzi aktorzy zatańczyli "Belgijkę".

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone