Zamknij
REKLAMA

Mistrzowie sztuk walki z pokazami w szkole

08:52, 11.04.2018 | M.K
Skomentuj Na zdjęciu od lewej Rafał Szewczyk i Marcin Tybura podczas pokazu w wilamowskiej szkole.
REKLAMA

Pokazy i warsztaty sztuk walki, które zorganizowano w Szkole Podstawowej w Wilamowie odbyły się w ramach ,,Drzwi otwartej szkoły", które odbywają się cyklicznie od października ubiegłego roku.

,,Mieliśmy już wtorek z udzielaniem pierwszej pomocy, warsztaty bożonarodzeniowe, warsztaty z szefem kuchni  jednego z uniejowskich hoteli, warsztaty wielkanocne, a tym razem ponieważ kwiecień jest miesiącem kultury zdrowotnej i wychowania fizycznego mamy spotkanie ze sportowcami: Mają Ostrowską-Gralką i Marcinem Tyburą" - mówi o akcji Edyta Miśkiewicz dyrektor szkoły w Wilamowie. Atrakcje, które organizujemy w ramach "Drzwi otwartej szkoły" są to zajęcia otwarte również dla uczestników z innych gmin, przyjeżdżają do nas m.in. dzieciaki z Dąbia, Chełmna,  czy Augustynowa"-  dodaje dyrektor.


Na zdj. dyrektor szkoły Edyta Miśkiewicz i Maja Ostrowska-Gralka z zawodniczkami Uniejowskiego Klubu Karate BASSAI.

Podczas zajęć, które odbywały się 10 kwietnia dzieci wzięły udział w pokazie i krótkiej lekcji karate, którą poprowadziła trener Uniejowskiego Klubu Karate BASSAI - Maja Ostrowska-Gralka. Swój pokaz zaprezentowały również zawodniczki klubu - złote i srebrne medalistki mistrzostw Polski: Julia Krokosz, Patrycja Kowalczyk, Weronika Kujawa, Oliwia Staniak, Izabela Antosik i Aleksandra Bierzyńska. 

,,Dzisiaj pokazywaliśmy bardzo podstawowe techniki karate, żeby dzieci miały okazję zobaczyć, że to wcale nie jest takie proste. Przeprowadziliśmy wspólny trening, aby pokazać, że sztuka karate to nie tylko pięści i ciosy, ale również pompki, brzuszki i inne trudne wyzwania sportowe. Przez takie zajęcia z dziećmi chcemy pokazać, że ciężką pracą można osiągnąć wiele, jeśli idzie ona w parze z pasją i zaangażowaniem -  mówi sensei Maja Ostrowska-Gralka.

Trenerka klubu Bassai zaprosiła także wszystkich, którzy zainteresowali się tą sztuką walki na zawody Mistrzostw Polski w Karate Shotokan NSKF i UWK, które 21 kwietnia 2018 roku odbędą się w hali sportowej w Uniejowie. Podczas mistrzostw wystąpią również zawodniczki, które zaprezentowały swój pokaz dzieciakom z Wilamowa.

Kolejną atrakcją tego dnia było spotkanie z Marcinem Tyburą - najlepszym polskim zawodnikiem wagi ciężkiej UFC. Uniejowianin opowiedział o swoich treningach, specyfice tego sportu i odpowiadał na pytania dzieci. Po widowiskowym pokazie - sparingu, w którym pokazano techniki bokserskie, MMA i zapaśnicze Marcin Tybura rozdał autografy i sfotografował się z uczestnikami zajęć.


Fot. Marcin Tybura podczas wizyty w Wilamowie trenował z Rafałem Szewczykiem.
 

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%