Zamknij
REKLAMA

W Wilamowie tak dekorują trasę procesji Bożego Ciała

06:22, 30.05.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Na kilka dni przez świętem Bożego Ciała w Wilamowie powstają kwiatowe obrazy, które ozdobią trasę procesji. Na asfaltowej drodze blisko kilometrowej długości od poniedziałku powstawały kolorowe malunki.

Już po raz dziesiąty trasa procesji Bożego Ciała w Wilamowie będzie udekorowana ręcznie wykonanymi motywami. Autorami dekoracji są uczniowie i nauczyciele wilamowskiej szkoły, wspierani przez podopiecznych i opiekunów z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie.

Dzięki inicjatywie uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie już od 10 lat powstają wyjątkowe malunki, po których uroczyście przejdzie procesja Bożego Ciała. Trasa łączy stacje mieszczące się na skrzyżowaniach, gdzie powstaną 4 ołtarze.Na każdej ze stacji odtworzono projekt religijnego motywu, który uczniowie przygotowali wcześniej w formie prac plastycznych. Od kilku lat malowaniu ulic towarzyszy konkurs plastyczny na projekt ołtarza, podczas którego dzieci wykonują prace z motywem religijnym i kwietnym, a w tym roku także niepodległościowym.

Na początku trasę Bożego Ciała w Wilamowie ozdabiano rysunkami malowanymi kolorową kredą, którą jednak bardzo szybko zmywał deszcz. Z czasem kredę zastąpiono farbą w sprayu, dzisiaj- by motywy utrzymały się  dłużej - rysunki malowane są farbą. Dzięki temu potrafią przetrwać jeszcze około 2 miesięcy. 


Fot. Ze względu na 100. rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości, tegoroczne malowidła mają wiele biało-czerwonych akcentów.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone