Zamknij
REKLAMA

Szkoły z gminy Uniejów będą miały szybki Internet

08:19, 11.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Umowy na bezpłatny i szybki Internet w ramach rządowego programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej podpisali 28 sierpnia br. dyrektorzy szkół w Uniejowie i Spycimierzu. W ciągu pół roku w szybki Internet mają być wyposażone wszystkie szkoły na terenie gminy.

Do podpisania umowy z dyrektorami szkół z naszego regionu Małgorzaty Komajdy (Szkoła Podstawowa w Uniejowie) i Marianny Polasińskiej (Szkoła Podstawowa w Spycimierzu) doszło w piątek 31 sierpnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kowiesach (powiat skierniewicki). Z województwa łódzkiego umowy podpisało już ponad 100 szkół.

,,Jesteśmy blisko finału prac, które mają doprowadzić do tego, by w każdej szkole w Polsce uczniowie i nauczyciele mieli dostęp do szerokopasmowego internetu i e-zasobów bez których dzisiaj nowoczesna edukacja nie jest możliwa" – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski w trakcie spotkania w Kowiesach (woj. łódzkie), podczas którego umowy podpisali dyrektorzy szkół z regionu.

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu, zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Szkoły, które skorzystają z programu, otrzymają bezpłatnie łącza wraz z punktem dostępowym oraz nie będą ponosić kosztów korzystania z nich do 2027 r.

Wdrożenie rządowego projektu OSE stanowić ma cywilizacyjną zmianę dla polskich szkół. Bezpieczny Internet w każdej szkole to szansa na wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Projekt OSE powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy. 

100 MEGA NA 100-LECIE

Inicjatywa ta wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Umowa z NASK - Państwowym Instytutem Badawczym, który jest operatorem Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej jest konieczna, aby szkoła mogła przez kilka najbliższych lat korzystać z bezpłatnego dostępu do łącza o przepustowości minimum 100 Mb/s.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

WoolFcapWoolFcap

0 0

A do domów które za płotem mają światłowód to nie chcą zrobić przyłącza!!! 17:00, 11.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LalaLala

0 0

Rozmawiaj z Orange. Łącze opisane w tekście jest dedykowane szkole i tylko szkole. 20:41, 12.09.2018


REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone