Zamknij
REKLAMA

Mikrokosmos, czyli niezwykłe widowisko poetyckie

10:50, 16.12.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Uniejowska premiera koncertu poetyckiego na podstawie wierszy poetki Joanny Wicherkiewicz zgromadziła 14 grudnia 2018 roku miłośników twórczości artystki, którzy pojawili się w sali rycerskiej zamku w Uniejowie. Mikrokosmos to widowisko muzyczne, w którym nostalgiczne nuty mieszają się z ironią i komizmem losu.

„Mikrokosmos” to koncert poetycki zrealizowany na podstawie poezji uniejowskiej poetki Joanny Wicherkiewicz. Jej wiersze publikowane były w: „Poezji Dzisiaj”, „Protokole Kulturalnym”, „Akancie”, „Dzienniku Polskim”, „Gazecie Kulturalnej”, "Interze", "Wytrychu", „Helikopterze”, „Artefaktach”, „Kronice Mazowieckie”, „Biuletynie Uniejowskim”, „Uniejowskich Stronach”, „W Uniejowie”, na portalach PoeciPolscy.pl, pisarze.pl, nowemysli.pl, szuflada.pl, w almanachach „Mosty Słów”, „Gdyby” oraz kilku antologiach. Wydała tomik pt.: „Okruchy codzienności”(2015 r.).

Wydarzenie miało swoją prapremierę w Warszawie - w Domu Kultury Śródmieście. Jak można było przeczytać w zapowiedzi warszawskiej prapremiery  koncert to muzyczne widowisko  o przemijaniu w zawirowaniu kosmicznych zdarzeń, które towarzyszą naszemu dzieciństwu, dorastaniu i dojrzałości.

Na scenie uniejowskiego zamku w piątkowy wieczór wystąpiły: Aldona Jacórzyńska - (wokal) i Anna Jędrzejewska - (fortepian), która jest jednoczesnie autorką muzyki do koncertu ,,Mikrokosmos". Widowisko wyreżyserowała reżyser i dramaturg Małgorzata Szyszka. Koncert w Uniejowie poprowadził Robert Palka z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie, który wprowadził widzów w niezwykłą atmosferę ''Mikrokosmosu". 

 

Mikrokosmos powstał w wyniku skrzyżowania artystycznych dróg kilku osób.
W 2015 roku w uniejowskim zamku realizowany był projekt Miss po 50–tce, podczas którego Joanna Wicherkiewicz poznała Katarzynę Czajkę – społecznika, malarkę i pisarkę. To z jej inicjatywy, dwa lata później, we współpracy z Małgorzatą Szyszką, która otrzymała od poetki tomik ,,Okruchy codzienności”, powstał pomysł zrobienia czegoś razem. Do projektu zaproszono Annę Jędrzejewską i Aldonę Jacórzyńską i tak oto artystki zabrały nas w Mikrokosmos .

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

adamadam

3 1

Cudowne wiersze p. Wicherkiewicz ! gratuluje pozdrawiam i jestem pod wielkim wrażeniem - A. Dymna napisała -"nie każdy rodzi sie poetą "- ja się bardzo cieszę ze mamy taką perełkę poetkę Joannę 21:25, 16.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone