Zamknij
REKLAMA

Koncert świąteczny w szkole muzycznej w Uniejowie

16:33, 18.12.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz trzeci w Uniejowie odbył się koncert kolęd i piosenek świątecznych, który organizowała tutejsza szkoła muzyczna. Podczas imprezy w świątecznym repertuarze zaprezentowali się nie tylko obecni uczniowie, ale także kadra pedagogiczna i absolwenci.

W koncercie, który odbył się 17 grudnia 2018 roku w Szkole  Muzycznej I stopnia w Uniejowie wystąpili uczniowie uczący się w siedzibie zlokalizowanej w MGOK oraz w oddziale w Poddębicach. Podczas występów młodzi muzycy zagrali najpopularniejsze kolędy na instrumentach, na których uczą się gry w uniejowskiej szkole, ale w kilku utworach zaprezentowali także swoje umiejętności wokalne. Wśród gości koncertu byli m.in.starosta poddębicki Małgorzata Komajda, radna miejska Teresa Łuczak i prezes OSP w Uniejowie Krzysztof Janiak. 

Po występach najmłodszych muzyków krótki koncert dał zespół, w którego składzie znaleźli się absolwenci, nauczyciele i przyjaciele szkoły muzycznej. W repertuarze znalazły się utwory w świątecznym klimacie, a koncert zakończono bisem i wykonaniem utworu Feliz Navidad.  Na wszystkich wykonawców, którzy wystąpili tego wieczoru na scenie MGOK czekały słodkie niespodzianki.

Uniejowska szkoła muzyczna powstała w 2001 roku, a od 4 lat jej dyrektorem jest Krzysztof Koziński. Obecnie w szkole pracuje 14 nauczycieli, którzy prowadzą lekcje gry na flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce, sakshornie, puzonie, tubie, akordeonie, fortepianie, gitarze oraz perkusji. W szkole odbywają się także zajęcia z kształcenia słuchu oraz audycji muzycznych. Szkoła prowadzi także chór, w skład którego wchodzą uczniowie. Do szkoły uczęszcza 92 uczniów, 30 - w Uniejowie i 62 w Poddębicach.
Od 2003 roku w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach funkcjonuje oddział w Poddębicach. Siedzibą szkoły w Uniejowie jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, w którym odbył się poniedziałkowy koncert.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone