Zamknij
REKLAMA

Pod okiem mistrza uczyli się rysować. Zobacz jak powstawały karykatury

06:27, 19.02.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

13 lutego 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci i młodzieży, które przygotowano z okazji ferii zimowych. Tym razem niezwykle ciekawe zajęcia poprowadził rysownik Szymon Teluk, który wprowadził uczestników w świat komiksu i rysunku. Podczas warsztatów na żywo powstawały także karykatury.

To już druga wizyta Szymona Teluka, który po raz kolejny prowadził warsztaty w tutejszym ośrodku kultury. Je­st au­to­rem kil­ku­na­stu ko­mik­sów i se­rii comic­strip. Tworzy ko­mer­cyj­ne ko­mik­sy re­kla­mo­we, in­struk­ta­żo­we i edu­ka­cyj­ne. Je­st współ­au­to­rem jed­nej z naj­więk­szych komisowych kam­pa­nii re­kla­mo­wych ostat­nich lat – Ka­pi­tan Nie­pal­ny. Co roku ry­su­je kil­ka ty­się­cy osób - jego karykatury powstają głównie w for­mie pokazów ry­so­wa­nia na żywo. Prowadzi również warsz­ta­ty ko­mik­su, ilu­stra­cji i ka­ry­ka­tu­ry. Ukoń­czy­ł wyż­szą uczel­nię o kierunku ma­lar­stwo sztalugowe.


Podczas warsztatów Szymon Teluk mówił m.in. jak powstają komiksy.


Na warsztatach rysownik pokazywał jak od podstaw stworzyć rysunek.

,,Już po raz drugi goszczę w Uniejowie, prowadząc warsztaty w tym bardzo gościnnym miejscu. Tym razem mamy warsztat kreacji postaci fikcyjnej oraz warsztat komiksu. Warsztat kreacji postaci fikcyjnej to przedstawienie uczestnikom, jak w bardzo prosty sposób rozpocząć rysunek za pomocą banalnych metod i przestać się bać rysować. Przerabiamy wszelkie przedmioty, owoce, warzywa na antropomorficzne postacie, które dostają różne miny czy kończyny. Drugi warsztat dotyczy opowiadania za pomocą rysunku, czyli w jaki sposób do rysunku wprowadzić dźwięk, ruch czy upływający czas. Krótko mówiąc, jak z rysunku zrobić komiks, czyli coś, co zawiera te wszystkie czynniki" - mówi Szymon Teluk.

 

Podczas warsztatów powstawały rysunki, a autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni karykaturami stworzonymi przez prowadzącego. 

Zobacz jak podczas warsztatów powstała jedna z karykatur.

,,Często pada pytanie, czy każdego można nauczyć rysować. Tak, każdy może nauczyć się biegać, pływać oraz malować. To jest umiejętność jak każda inna, są tylko pewne predyspozycje. Wszystko zależy od woli osoby, które się chce czegoś nauczyć - jedni będą się uczyć szybciej, drudzy wolniej. Jedni będą pracować dziesięć godzin nad pracą, która będzie cudowna, drudzy zrobią to w dziesięć minut. Jednocześnie będą to zupełnie inne prace. Zachęcam dzieciaki, żeby nie stresowały się, nie przejmowały się, jeżeli coś im nie wychodzi''.  - dodaje rysownik.

W zajęciach z rysownikiem uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Uniejowa i okolic, ale także uczniowie z Sieradza, którzy przyjechali specjalnie na warsztaty z Szymonem Telukiem.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%