Zamknij
REKLAMA

Studenci z czterech krajów będą poznawać Uniejów. Spotkasz ich na ulicy

13:39, 01.04.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Materiał prasowy

Od 1 do 5 kwietnia Uniejów gości młodych artystów z czterech szkół artystycznych: Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Węgierskiego Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Budapeszcie, Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Belgradzie i Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Bukareszcie. Artyści będą realizować projekt zatytułowany: ,,Poezja, Przestrzeń Publiczna i Radykalny Gest, a w centrum ich uwagi znajdzie się współczesność miasta Uniejów".

Projekt jest realizowany we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Uniejowa i objęty patronatem Burmistrza Uniejowa, Józefa Kaczmarka. 

,,Zwracamy się z prośbą o serdecznie przyjęcie studentów. Ich praca będzie polegała na poznawaniu naszego miasta, a zatem w centrum ich uwagi oprócz architektury i pięknych widoków, znajdą się również ludzie, którzy tworzą tkankę miasta. Studenci będą zainteresowani Państwa wspomnieniami, uwagami, wskazówkami, opowieściami, więc jeśli tylko będą Państwo mieli ochotę z nimi porozmawiać i podzielić się odpowiedzą na pytanie, czym jest Uniejów, to z serdecznością z góry za to dziękujemy - mówi artystka koordynujaca projekt, Elżbieta Wysakowska Walters.


,,Za teren miasta Uniejów uznajemy płaszczyznę styku pomiędzy jego tradycjami oraz współczesnością, a naszymi przewodnikami po tym terenie są lokalni artyści, poeci i mieszkańcy. Zapraszając studentów z Krakowa i spoza Polski pragniemy skonfrontować wzajemnie przenikające się sfery kultury i kontaktów między ludzkich tak, aby studenci mogli pewien topos poznać, przeanalizować oraz wstępnie opisać za pomocą narzędzi artystycznych. Zależy nam na umiejętności zawiązania małych międzynarodowych grup, mogących samodzielnie reagować na nowe środowisko i zdolnych do przygotowania wstępnych utworów, zaadaptowanych do danych warunków współpracy" - tak o projekcie pisze prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Prof. Bogdan Achimescu.
 

Materiał nadesłany/tytuł pochodzi od redakcji

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone