Zamknij
REKLAMA

Wiosenne Pow Wow po raz siedemnasty w Uniejowie [ZDJĘCIA]

07:09, 14.04.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Podczas Pow Wow burmistrz Józef Kaczmarek wręczył Robertowi Soto specjalny medal za promocję miasta i gminy Uniejów.

Siedemnasty raz do Uniejowa zjechali miłośnicy kultury indiańskiej, którzy uczestniczyli w Festiwalu Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej. Przez całe sobotnie popołudnie w hali sportowej szkoły podstawowej można było podziwiać tradycyjne i współczesne tańce oraz pieśni indiańskie. Po raz kolejny gościem specjalnym POW WOW był Robert Soto z Texasu - Indianin z plemienia Lipan Apache.

Sobotni Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej poprzedził XIII Bieg Na Rzecz Ziemi, który już po raz siódmy miał swoją metę w Uniejowie. Uczestnicy jak co roku wystartowali ze Starego Gostkowa, by zakończyć swój bieg i marsz przy Alei Sat Okha w naszym mieście. 

Burmistrz Józef Kaczmarek wręczył Robertowi Soto specjalny medal za promocję miasta i gminy Uniejów. Indianin z plemienia Lipan Apache jest gościem na uniejowskim Pow Wow już po raz kolejny i stał się niejako ambasadorem Uniejowa poza granicami Polski.

Podczas imprezy zorganizowano pokazy i konkursy tańców, kiermasz wyrobów indiańskich oraz liczne niespodzianki i konkursy. Wiosenne Pow Wow już od kilkunastu lat przyciąga do Uniejowa miłośników kultury indian . Wielu z uczestników, którzy pojawili się na wczorajszym festiwalu przyjeżdża do Uniejowa co roku.

Organizatorami festiwalu byli Szina Sarnecka, Masandro Wszołek, Dariusz Lipecki, a współorganizatorami PGK Termy Uniejów i Urząd Miasta w Uniejowie.

 

REKLAMA
(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone