Zamknij
REKLAMA

Święcili i wybierali największe palmy [video, zdjęcia]

08:31, 15.04.2019 | M.K
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

13 lat ma już konkurs na najpiękniejszą i największą palmę, który organizowany jest w kościele p.w św. Wojciecha i Stanisława w Wilamowie. Co roku z okazji Niedzieli Palmowej mieszkańcy przygotowują własnoręcznie palmy, które prezentowane są podczas mszy św. sprawowanej w tutejszej parafii. W tym roku największa z palm miała prawie siedem metrów.

Tegoroczna największa z palm miała prawie siedem metrów i została przygotowana przez miejscowe seniorki, które pracowały pod przewodnictwem inicjatorki konkursów w Wilamowie - Marii Pastwińskiej.

W wielu parafiach organizowane są konkursy na najpiękniejszą palmę, jednak w Wilamowie konkursowe dzieła są nie tylko piękne, ale osiągają również imponujące rozmiary. Tradycję tutaj  kultywują zarówno rodziny, jak i stowarzyszenia i wspólnoty.

Zobacz film z konkursu na największa palmę wielkanocną w Wilamowie:

Niedziela Palmowa to święto w kalendarzu chrześcijańskim przypadające 7 dni przed Wielkanocą. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy, na kilka dni przed ukrzyżowaniem. W kościele tego dnia święci się palmę - symbol "drzewa życia" i zwycięstwa.

Poświęcenia palm i wręczenia nagród dokonał ksiądz Bogusław Karasiński– proboszcz Parafii Wilamów.


W konkursie palm wielkanocnych biorą udział także najmłodsi mieszkańcy parafii.

 

[ZT]1351[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA