Zamknij
REKLAMA

XIV Jarmark Średniowieczny w Uniejowie [ZDJĘCIA]

09:58, 05.05.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Pokaz ,,Husaria Polska - u szczytu potęgi " w wykonaniu Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego to jedna z głównych atrakcji  XIV Jarmarku Średniowiecznego, który rozpoczął się w sobotę 4 maja. W niedzielę od godziny 12.00 na widzów czekają kolejne atrakcje przybliżające średniowieczne klimaty.

Podczas pierwszego dnia jarmarku, pokazy husarii poprowadził aktor Daniel Olbrychski, który wcielał się w postaci królów - Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego. 


Fot. Michał Kubacki

Jedną z atrakcji tegorocznego jarmarku są średniowieczne widowiska jarmarczne w wykonaniu Teatru Trójkąt.

W niedzielnym programie jarmarku, który rozpocznie się o godzinie 12.00 znajdą się ponownie pokazy konne husarii, walki rycerzy i inscenizacje,  turniej łuczniczy, pokazy strojów, nauka tańca dawnego. Organizatorzy przygotowali także wioskę zabaw dla dzieci i stoiska, na których można kupić rękodzieło oraz pamiątki. Ze spektaklem ,,Czego nie wiecie o królach" wystąpi Teatr Trójkąt.

 

Fot. Michał Kubacki

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone