Zamknij
REKLAMA

Wilamów już przygotowany na Boże Ciało [FOTO]

06:03, 19.06.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

W gminie Uniejów, nie tylko w Spycimierzu powstaje barwna trasa, którą mieszkańcy przygotowują z okazji święta Bożego Ciała. Również w Wilamowie malowane są kwiatowe obrazy, które ozdobią trasę procesji. Na asfaltowej drodze blisko kilometrowej długości od poniedziałku powstawały kolorowe malunki.

Po raz jedenasty trasa procesji Bożego Ciała w Wilamowie będzie udekorowana ręcznie wykonanymi motywami. Autorami dekoracji są uczniowie oraz ich rodzice, nauczyciele wilamowskiej szkoły, a także podopieczni i opiekunowie z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie.

Dzięki inicjatywie uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie już od 11 lat powstają wyjątkowe malunki, po których uroczyście przejdzie procesja Bożego Ciała w Wilamowie. Trasa łączy stacje mieszczące się na skrzyżowaniach, gdzie powstaną 4 ołtarze. Na każdej ze stacji odtworzono projekt religijnego motywu, który uczniowie przygotowali wcześniej w formie prac plastycznych. Od kilku lat malowaniu ulic towarzyszy konkurs plastyczny na projekt ołtarza, podczas którego dzieci wykonują prace z motywem religijnym i kwietnym. 

Na początku trasę Bożego Ciała w Wilamowie ozdabiano rysunkami malowanymi kolorową kredą, którą jednak bardzo szybko zmywał deszcz. Z czasem kredę zastąpiono farbą w sprayu, od kilku lat - by motywy utrzymały się  dłużej - rysunki malowane są farbą.


Ze względu na 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, tegoroczne malowidła mają wiele biało-czerwonych i niebiesko-żółtych akcentów.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone