Zamknij
REKLAMA

Zapraszamy na II Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulotnej w Uniejowie

14:31, 21.06.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

200 lat tradycji układania kwietnych kobierców w Spycimierzu stało się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulotnej, którego pierwsza edycja odbyła się w Uniejowie 26-27 maja 2018 roku. 

22-23 czerwca 2019 r. zapraszamy mieszkańców i turystów odwiedzających Uniejów na II Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulotnej. Celem Festiwalu jest zrealizowanie ulotnych dzieł sztuki niczym kwietne dywany w Spycimierzu. W wydarzeniu weźmie udział blisko 25 artystów.

,,Planów na to, co będzie zrealizowane jeszcze nie ma. Uczestnicy dzisiaj będą mieli okazję na zwiedzanie, przyglądanie się i na inspiracje''. Zapraszamy do oglądania momentów powstawania prac i rozmowy z artystami, którzy będą je realizować - mówi prof. dr hab. Marek Sak z ASP w Łodzi, który zdradza, że inspiracją prac będzie Uniejów. 

Na II Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Ulotnej w Uniejowie spotkają się artyści pedagodzy oraz studenci z Warszawy, Łodzi, Poznania, Gdańska, Lublina, Wilna i Lwowa,  Inspiracją będzie miasto Uniejów ze swoją niespotykaną atmosferą, rzeką, strefą miejską, starym zamkiem, parkiem i oczywiście nowoczesnymi termami i w tych miejscach od jutra będą powstawały ulotne dzieła sztuki, które będa powstawały na oczach mieszkańców.

[ZT]1480[/ZT]

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA