Zamknij
REKLAMA

Tak wyglądały Wianki 2019 w Uniejowie

08:02, 24.06.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

W wigilię św. Jana, 23 czerwca 2019 roku w Uniejowie tradycyjnie świętowano WIANKI. Podczas imprezy przygotowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie można było obejrzeć występy zespołów ludowych, wziąć udział w warsztatach plecenia wianków oraz wygrać rower.

Podczas imprezy, która rozpoczęła się o godzinie 15.00 można było wziąć udział w warsztatach plecenia wianków oraz konkursie ,,kwiat paproci", w  którym do wygrania był rower ufundowany przez burmistrza Uniejowa - Józefa Kaczmarka. Tradycyjnie zorganizowano także konkurs na najpiękniejszy wianek, w którym udział wzięło 37 osób.

W trakcie WIANKÓW wystąpili: chór Kantylena, Zespół Śpiewaczy Włościanki, Kapela ze wsi Wilamów oraz zespół Bałdrzychowianie. Na zakończenie barwny korowód przeszedł  na plażę przy Warcie, gdzie odbył się kulminacyjny punkt wydarzenia, czyli  puszczanie na wodę kolorowych wianków. Nie zabrakło także wielkiego ogniska.Na zdjęciu po prawej zwycięzca konkursu ,,Kwiat Paproci", który odnalazł ukryty w zamkowym parku kwiat. Nagrodą w konkursie, jak co roku, był rower.

Występ zespołu ludowego Bałdrzychowianie oraz warsztaty plecenia wianków przygotowała Fundacja Inicjatywy Powiatu Poddębickiego wspólnie z powiatem poddebickim. Ufundowała ona również część nagród w konkursie na najładniejszy wianek.

Więcej zdjęć w FOTORELACJI poniżej artykułu:

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA