Zamknij
REKLAMA

Wystawa plenerowa Angeliki Ponińskiej [ZAPROSZENIE]

09:19, 09.08.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Kilkanaście obrazów, które powstawały od początku stycznia, będzie można podziwiać 10 i 11 sierpnia w Uniejowie. To za sprawą wernisażu i wystawy plenerowej prac Angeliki Ponińskiej.

13 prac malarskich autorstwa Angeliki Ponińskiej, które powstawały od stycznia do lipca będzie można obejrzeć 11 sierpnia 2019 roku na wystawie plenerowej, która będzie zlokalizowana przed wejściem na teren zamkowy. Dzień wcześniej o godzinie 18. w Domu Pracy Twórczej w Uniejowie odbędzie się wernisaż, który jest podsumowaniem ostatnich, intensywnych miesięcy pracy malarki, która pochodzi z pobliskiego Dąbia.


Fot. Archiwum prywatne.

Angelika Ponińska maluje wyłącznie farbami olejnymi, natomiast na wystawę przygotowała portrety, pejzaże, sceny rodzajowe i martwą naturę. Prace, które będzie można obejrzeć podczas niedzielnej wystawy plenerowej nie ograniczają się do jednej tematyki, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać szeroki wachlarz umiejętności artystki.

Angelika Ponińska profesjonalnie malarstwem zajęła się około 3 lat temu. Dzięki nawiązaniu współpracy z burmistrzem Uniejowa - Józefem Kaczmarkiem oraz dyrektorem MGOK - Robertem Palką to właśnie w Uniejowie zostanie zorganizowana plenerowa wystawa obrazów, które w większości oparte są o realizm.
Artystka przyznaje, że szuka inspiracji u takich malarzy jak Aleksander Gierymski, autor "Żydówki z pomarańczami" i "Trumny chłopskiej", ale również nie obce jej są obrazy pochodzącego z Uniejowa artysty - Wacława Sobieraja, który również maluje opierając swoje prace o realizm.

Na wernisaż w Domu Pracy Twórczej zapraszamy w sobotę 10 sierpnia 2019 r. o godz. 18.00, a na wystawę w niedzielę 11 sierpnia 2019 r. w godz. 13-18.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone