Zamknij
REKLAMA

Nowa biblioteka w starej plebanii już czynna [WIDEO, ZDJĘCIA]

05:39, 08.11.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

7 listopada 2019 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie. Od dzisiaj biblioteka funkcjonuje w dawnym budynku plebanii, który mieści się na ulicy Kościelnickiej 8/10.

Nowa biblioteka zajmuje 490 metrów kwadratowych powierzchni i dla czytelników została otwarta w piątek 8 listopada. Dzień wcześniej odbyło się uroczyste otwarcie, w którym udział wzięli zaproszeni goście, m.in. burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek, wicestarosta poddębicki Piotr Majer, ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz, przedstawicielki Wojewódzkiej Biblioteki w Łodzi oraz wykonawcy inwestycji -  Krzysztof Skonieczny z Firmy Budowlanej Cegbud oraz Katarzyna Kaczmarczyk z W&W Design, a także radni oraz przedstawiciele lokalnych instytucji. 


Przeczytaj więcej nt. nowej biblioteki w Uniejowie:
 

[ZT]2383[/ZT]


W otwarciu uczestniczyli również pracownicy Urzędu Miasta w Uniejowie, którzy zajmowali się pozyskaniem środków zewnętrznych na dofinansowanie inwestycji, m.in. sekretarz miasta Aleksandra Borowska oraz Adam Przytuła i Marcin Wegner.

Podczas uroczystości dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi oraz poświęcenia biblioteki przez ks. Infułata Andrzeja Ziemieśkiewicza. Otwarto również wystawę o życiu Ojca Świętego Jana Pawła II, którą można zwiedzać do końca listopada. Znajdują się na niej eksponaty oraz pamiątki, które dostarczył m.in. proboszcz uniejowskiej parafii oraz mieszkańcy miasta i gminy Uniejów.


Wśród zbiorów wystawy można znaleźć m.in. zdjęcia ks. Ziemieśkiewicza z Janem Pawłem II.

Podczas otwarcia nowej biblioteki dyrektor Beata Szymczak wręczyła również podziękowania osobom, które przyczyniły się do powstania nowej siedziby placówki oraz odebrała kwiaty i prezenty od gości przybyłych na uroczystość. Następnie odbyła się prezentacja multimedialna nt. biblioteki oraz wystąpiły uczennice Szkoły Podstawowej w Uniejowie. 
Otwarcie biblioteki było także okazją do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w dwóch konkurach: literackim pn.,,Jan Paweł II w moim sercu" i plastycznym pn.,,Biblioteka - miejsce, w którym mieszkają książki", w którym udział brali uczniowie placówek edukacyjnych z terenu gminy Uniejów. Na zakończenie odbył się pokaz filmu dokumentalnego pt.,,Spycimierskie Boże Ciało" w reżyserii Janusza Tatarkiewicza.

Biblioteka w Uniejowie będzie teraz czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17.

[ZT]2388[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone