Zamknij
REKLAMA

Świąteczny koncert w Szkole Muzycznej w Uniejowie [ZDJĘCIA]

06:22, 20.12.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Uniejowie odbył się 19 grudnia 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie. Uczniowie zagrali najpopularniejsze kolędy na instrumentach, na których uczą się gry w uniejowskiej szkole.

Już po raz czwarty w Uniejowie odbył się koncert kolęd i piosenek świątecznych, który organizowała tutejsza szkoła muzyczna. Podczas koncertu w świątecznym repertuarze zaprezentowali się nie tylko obecni uczniowie, ale także kadra pedagogiczna i absolwenci.

Po występach najmłodszych muzyków krótki koncert dał Big Band, w którego składzie znaleźli się absolwenci, nauczyciele i przyjaciele szkoły muzycznej. W repertuarze znalazły się utwory w świątecznym klimacie i kolędy.


Szkoła Muzyczna I Stopnia w Uniejowie powstała w 2001 r. i jest szkołą dającą podstawy wykształcenia muzycznego oraz możliwość kształcenia w szkole muzycznej II stopnia. W szkole prowadzone są klasy instrumentów dętych: fletu, klarnetu, saksofonu, waltorni, trąbki, puzonu, sakshornu, tuby i akordeonu; instrumentów strunowych: fortepianu i gitary oraz instrumentów perkusyjnych. 

Szkoła prowadzi także chór, w skład którego wchodzą uczniowie. Od 2003 roku w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach funkcjonuje poddębicki oddział szkoły muzycznej. W obu oddziałach uczy się blisko 90 uczniów, których kształci muzycznie 15 nauczycieli.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone