Zamknij
REKLAMA

Działo się, czyli kulturalne podsumowanie ubiegłego roku w gminie Uniejów [ZDJĘCIA]

07:41, 24.02.2020 | M.K
Skomentuj Na zdj. Justyna Łomnicka i Macin Jaśkiewicz.
REKLAMA

Blisko 150 wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych, sportowych lub o charakterze patriotycznym liczy wydawany każdego roku uniejowski kalendarz imprez. Podsumowanie tego, co działo się w gminie i mieście w ubiegłym roku miało miejsce 21 lutego 2020 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie, gdzie spotkali się przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń zaangażowanych w organizację gminnych wydarzeń kulturalnych. 

W organizację imprez włączają się na terenie miasta i gminy m.in. sołectwa, szkoły, parafie, artyści i zespoły. To właśnie ich przedstawiciele odebrali w piątek 21 lutego podziękowania z rąk burmistrza Uniejowa Józefa Kaczmarka. Na organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Uniejowie spotkaniu byli obecni przedstawiciele instytucji, organizacji, stowarzyszeń oraz zespołów zaangażowanych w organizację gminnych wydarzeń kulturalnych. 

,,Wszystkim państwu chciałbym podziękować, bo widzimy ile było tych wydarzeń i myślę, że niejedną gminę byśmy mogli obdarować i podzielić się z nimi tymi imprezami. Chciałem powiedzieć też o wsparciu instytucjonalnym jakim jest miejsko-gminny ośrodek kultury i biblioteka. Cieszę się, że jest to realizowane bardzo profesjonalnie. Brakuje tutaj pracowników promocji, bo przecież większość tych rzeczy także realizowana jest w urzędzie miasta w wydziale promocji" - mówił podczas spotkania Józef Kaczmarek - burmistrz Uniejowa 

Nie zabrakło podziękowań i kwiatów dla przedstawicieli władz miasta, które wręczono obecnym na wydarzeniu burmistrzowi i przewodniczącemu rady miejskiej. Większość wydarzeń w gminie realizowana jest przy wsparciu burmistrza miasta Uniejów, Rady Miejskiej w Uniejowie i PGK Termy Uniejów.


Na zdjęciu Marianna Stefańska. 

Na scenie uniejowskiej biblioteki wystąpili podczas spotkania Justyna Łomnicka i Marcin Jaśkiewicz oraz Weronika Kujawa, Amelia Perkowska i Marianna Stefańska. 

Kulturalne graffiti 

,,Wspólnie wspominamy ubiegły rok i wydarzenia, które udało się nam zrealizować na polu kulturalno sportowym i społecznym na terenie miasta i gminy Uniejów. Tych wydarzeń było wiele. Na terenie naszej gminy działa wiele instytucji, stowarzyszeń, organizacji. W aktywność kulturalno-sportową wpisują się sołectwa gminy, koła gospodyń wiejskich, parafie, szkoły, przedszkole, ale przede wszystkim utalentowani artyści i zespoły. Jest to możliwe dzięki wsparciu burmistrza miasta Uniejów, Rady Miejskiej w Uniejowie i PGK Termy Uniejów" -  mówił prowadzący imprezę dyrektor MGOK Robert Palka.

Po fotograficznej prezentacji wydarzeń, które miały miejsce w ubiegłym roku wręczono podziękowania za współpracę, zaagngażowanie i obecność w życiu kulturalnym gminy Uniejów. Z rąk burmistrza Józefa Kaczmarka, zastępcy burmistrza Janusza Kosmalskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Uniejowie Mirosława Madajskiego, radnego miejskiego Tomasza Wójcika i dyrektora biblioteki Beaty Szymczak odebrali je obecni przedstawiciele instytucji, organizacji, stowarzyszeń oraz zespołów zaangażowanych w organizację gminnych wydarzeń kulturalnych.

[ZT]2573[/ZT]

Wśród wyróżnionych znaleźli się: 
Chór Kantylena , Zespół śpiewaczy Włościanki,  Kapela ze wsi Wilamów, Kapela spod baszty, zespół Ranores, zespół GDP Squad, Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa, Parafialne Stowarzyszenie Spycimierskie Boże Ciało, Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Dworzanie, Uniejowska Akademia Rycerska, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży RTG Duszy, Uniejowskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Turystycznych, Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni, MGLKS Termy Uniejów, Klub Biegacza Geotermia Uniejów, Koło wędkarskie nr 16 w Uniejowie, Uniejowski Klub Karate Bassai, Hufiec ZHP Uniejów im Marii Konopnickiej, Dziecięca Orkiestra Dęta ZHP OSP w Uniejowie, Orkiestra Dęta ZHP OSP Uniejów, Ochotnicza Straż Pożarna w Uniejowie, Orkiestra Dęta OSP Spycimierz, Ochotnicza Straż Pożarna w Spycimierzu, Orkiestra Dęta OSP Wielenin, Ochotnicza Straż Pożarna w Wieleninie, Ochotnicza Straż Pożarna w Rożniatowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Wilamowie

Parafia św. Floriana w Uniejowie, Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Spycimierzu, Parafia św. Jakuba i św. Doroty w Wieleninie, Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława BM w Wilamowie, Sołectwo wsi Czekaj, sołectwo wsi Felicjanów, sołectwo wsi Lekaszyn, sołectwo wsi Ostrowsko, sołectwo wsi Wielenin, sołectwo wsi Wilamów, Koła Gospodyń Wiejskich w Brzezinach, Człopach, Felicjanowie, Ostrowsku, Orzeszkowie, Rożniatowie, Spycimierzu, Wieleninie, Wieleninie - Kolonii i Wilamowie; Maria Pastwińska, Joanna Wicherkiewicz, Ryszard Troczyński, Michał Kubacki. 

[ZT]2523[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BSBS

2 0

Podziwiam gratuluje to wielkie osigniecia 14:47, 24.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA