Zamknij
REKLAMA

Uniejowianki z Kisu Min wydają wkrótce płytę. Zobacz teledysk do pierwszego singla [WIDEO]

09:12, 06.03.2020 | M.K
Skomentuj Screen z teledysku do singla ,,Bloodstain''.
REKLAMA

Gitarzystka Ola Sobańska i perkusistka Agata Pyziak pochodzą z Uniejowa i wraz z wokalistką Basią Szafarz i basistą Michałem Szafarzem tworzą zespół Kisu Min (tłumacząc z esperanto: Pocałuj Mnie). Wkrótce zespół wyda płytę, a w tym tygodniu ukazał się teledysk do najnowszej piosenki ,,Bloodstain''.

Zespół powstał w 2016 roku i gra alternatywny rock. Jak mówią o sobie, styl ich utworów to punkowe serce zmieszane ze słabością do Roxette i The Cure. Grupa ma na koncie debiutancki minialbum Dry Shampoo wydany w marcu 2018 roku wyprodukowany przez Kamila Łazikowskiego (ex Cool Kids of Death) oraz liczne koncerty.


Fot. Marek Kwaśniak.

Zaczynały w uniejowskiej orkiestrze i De'Formacji

Kisu Min to cztery różne osobowości, które połączone ze sobą tworzą wyjątkową całość. Zanim jednak jego członkowie się spotkali, realizowali się w różnych muzycznych projektach. Agata i Ola, pochodzące z Uniejowa, przez ponad 10 zasilały szeregi miejscowej Orkiestry Dętej ZHP-OSP, a w latach 2007- 2013 tworzyły skład żeńskiego zespołu De’Formacja, znanego nie tylko Uniejowianom. Dziewczyny są również absolwentkami Szkoły Muzycznej I Stopnia w Uniejowie.

Od 2013 roku ich stałym miejscem zamieszkania stała się Łódź, gdzie dziewczyny rozpoczęły studia na Uniwersytecie Łódzkim. Tam też Ola podjęła pracę w sklepie muzycznym, gdzie poznała Michała. Ze wspólnej potrzeby tworzenia cała czwórka zaczęła pisać własne piosenki. Michał i Basia przez wiele lat gościli na polskich scenach wraz z zespołem Revlovers, który powstał z inicjatywy basisty właśnie w Łodzi, w 2010 roku. Zespół zaliczył występ m.in. na Opne’er Festival, był również promowany w Programie III Polskiego Radia. Materiał Kisu Min można odsłuchać na platformach YouTube,Spotify i Bandcamp, można ich również znaleźć na Facebooku i Instagramie.

W tym tygodniu ukazał się teledysk do pierwszego singla ,,Bloodstain'' z nadchodzącej płyty Kisu Min. Płytę wyprodukował szwedzki producent Ronald Bood, zmiksował warszawski producent Michał Kupicz, a materiał nagrano w studiu Soyuz Kamila Łazikowskiego. Jak zapowiada Kisu Min w ramach trasy promującej nową płytę zespół planuje zagrac również w Uniejowie.

[ZT]1697[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA