Zamknij
REKLAMA

Kontynuacja dwuletniego projektu

08:53, 18.04.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt: "Procesja Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu - ochrona i wzmacnianie tradycji" zgłoszony do programu: Kultura ludowa i tradycyjna, otrzymał w 2019 roku dotację w wysokości 95 000,00 zł. W 2019 wykorzystano kwotę 45 000,00 zł, natomiast w 2020 roku udało się uzyskać drugą część kwoty w wysokości 50 000,00 zł. Projekt został stworzony z myślą o upowszechnieniu oraz ochronie unikatowej w skali naszego kraju tradycji układania kwietnych dywanów na uroczystość Bożego Ciała.

W minionym roku zrealizowano szereg zadań ujętych we wniosku dzięki pełnemu zaangażowaniu depozytariuszy i ekspertów, którzy zgodzili się przystąpić do projektu. Efektem końcowym w 2020 roku będzie sporządzenie raportu z działań podjętych w 2019 r.

W 2020 roku pieniądze zostaną wydane na zadania, stanowiące logiczną kontynuację zadań z 2019 roku: warsztaty dotyczące konsultacji społecznych, które ze względu na obecną sytuację w kraju i na świecie spowodowaną pandemią koronawirusa, zostały przesunięte z kwietnia na termin lipiec-wrzesień 2020 r.; etnograficzne i społeczno-przestrzenne badania terenowe i opracowanie zebranego materiału; konsultacje społeczne w celu ewaluacji wstępnych założeń planu ochrony; sformułowanie przez depozytariuszy i ekspertów rekomendacji do planu ochrony; zaakceptowanie przez społeczność wypracowanych wspólnie elementów planu ochrony na lata 2019-2024; przygotowanie raportu z rekomendacjami dot. planu ochrony Procesji Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu na lata 2019-2024; publikacja raportu i opracowanych materiałów z 2-letnich badań terenowych w internecie na stronie projektu "Spycimierskie Boże Ciało" oraz organizacja Seminarium Spycimierskiego, stanowiącego podsumowanie zadania.

Projekt realizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Uniejowie został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA