Zamknij
REKLAMA

Nie żyje gitarzysta Jacek Polak. Wspominamy występy zespołu Mr. Pollack w Uniejowie [FOTO, WIDEO]

23:11, 09.11.2020 | M.K
Skomentuj Fot. Michał Kubacki (wszelkie prawa zastrzeżone).
REKLAMA

W wieku 53 lat zmarł Jacek Polak, gitarzysta, wokalista i lider zespołu Mr. Pollack. Muzyk był zakażony koronawirusem. Ostatni raz odwiedził Uniejów z zespołem podczas ubiegłorocznego koncertu "Siła muzyki Radia Zet''.

MR. POLLACK grał koncerty w Uniejowie kilkukrotnie. Zespół można było zobaczyć m.in. we wrześniu ubiegłego roku podczas zakończenia trasy "Siła muzyki Radia Zet''. Był także gwiazdą Termy Rock Festival, który odbywał się w 2018 roku.

"Z Wielkim smutkiem zawiadamiam znajomych, muzyków, przyjaciół że dziś o 13.40 Jacek mój kochany brat odszedł z naszego świata. Dla mnie odszedł wspaniały muzyk, wirtuoz gitary, kompozytor, aranżer, skromny dobry Wielki Człowiek..." - poinformował na Facebooku brat Jacka Polaka, Grzegorz.


Fragment koncertu podczas Termy Rock Festival (29.06.2018r.) Mr. Pollack nagrał kilka płyt, w tym jedną zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej m.in. kompozycji Beethovena, Mozarta i Bacha.

Zdjęcia podczas koncertu "Siła muzyki Radia Zet'' (21 września 2019 r.):

Koncert podczas Termy Rock Festival (29 czerwca 2018r.):

 

Wirtuoz, nazywany przez wielu "Paganinim gitary", trafił do szpitala w rodzinnym Mielcu z powodu zakażenia koronawirusem. Zespół Mr. Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami byli bracia Jacek i Grzegorz Polakowie. Swą muzyczną edukację rozpoczęli w 7. roku życia od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego. Po udanych występach na Festiwalu w Jarocinie 1990 nagrali swoją pierwsza płytę. Zespół koncertował w USA, Niemczech, Belgii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jacek Polak urodził się 23 marca 1967 roku, zmarł 9 listopada w szpitalu w Mielcu.

[ZT]2311[/ZT]

[ZT]1533[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%