Zamknij
REKLAMA

Marika, Dariusz Maleo Malejonek i Pospieszalscy. Koncert z Uniejowa już wkrótce w Internecie [FOTO]

10:24, 16.12.2020 | M.K
Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

Koncert z udziałem Mariki, Dariusza „Maleo” Malejonka, Lidii i Marcina Pospieszalskich oraz znanego z występów z zespołem Voo Voo - Mateusza Pospieszalskiego został zarejestrowany w uniejowskiej Kolegiacie. Popularnym artystom towarzyszyli lokalni wokaliści i instrumentaliści.

Wśród nich byli głównie młodzi artyści z terenu gminy Uniejów, których wsparli także wokaliści z Wartkowic i Zadzimia, a także utalentowani artyści z niepełnosprawnością intelektualną.  Koncert pt. „Historie Zagubione” realizowany był przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2020 rok. Występ w uniejowskiej kolegiacie udało się zrealizować pomimo pandemii, jednak nie mógł się on odbyć z udziałem publiczności. Koncert został zarejestrowany i zaprezentowany zostanie on-line jeszcze w tym miesiącu, o czym będziemy informować na naszym portalu.


Na zdjęciu Mirosław Madajski z Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni - organizator koncertu.

[ZT]3152[/ZT]

Już w październiku projekt rozpoczęły zajęcia muzyczno-wokalne, podczas których młodzi wokaliści zapoznali się z repertuarem oraz podstawowymi elementami z emisji głosu oraz choreografii. Grupie podczas warsztatów oraz koncertu akompaniowali lokalni instrumentaliści. W projekcie oprócz muzyki, były także elementy edukacji historycznej, wszystko po to, aby zrozumieć i odpowiednio przygotować oraz zinterpretować materiał.

Projekt „Historie Zagubione” to już kolejne kulturalne wydarzenie, którego autorem jest Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni. Wcześniej w ramach projektu "Splątani miłością do muzyki" zrealizowano koncerty zespołów ,,Raz dwa trzy" oraz ,,Arka Noego". Wystąpili również Jan Trebunia-Tutka, Dariusz Maleo Malejonek, Mirosław Kowalik oraz Thomas Celis Sanchez. Poprzednie koncerty odbywały się w Uniejowie, Wartkowicach i Zadzimiu.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA