Zamknij
REKLAMA

Uniejowskie mażoretki z medalami w międzynarodowym konkursie

06:58, 08.01.2021 | M.K
Skomentuj źródło: YT
REKLAMA

Mażoretki z Uniejowa rywalizowały z zespołami z 5 kontynentów i 17 różnych krajów. Dziewczyny z grupy zaawansowanej zespołu „Driady” brały udział w międzynarodowym konkursie WAMT Online Christmas Championship i udało im się czterokrotnie stanąć na wirtualnym podium.

Mażoretki „Driady” z Uniejowa działają dopiero od roku, a już mogą pochwalić się pierwszymi sukcesami zdobytymi na arenie międzynarodowej. Chociaż dziewczyny ze względu na pandemię nie mogą brać udziału w tradycyjnych konkursach „na żywo”, próbują swoich sił w zawodach online. Wcześniej udało im się już zdobyć cztery miejsca medalowe w Sierpeckim Turnieju Tańca Sportowego online.

3 miejsce w kategorii solo pompom juniorki - Maja Michalak (rywalizowała z 13 zawodniczkami i przegoniła tancerki z topowych zespołów z Chorwacji i Węgier)
2 miejsce w kategorii solo 2xbaton juniorki - Zuzia Mosiagin (to pierwszy występ w historii zespołu w bardzo trudnej kategorii tańca z dwiema pałeczkami)
1 miejsce w kategorii duo/trio baton kadetki - Daria Pająk i Malwina Kaźmierczak (debiutantki, które pierwszy raz startowały w zawodach)
2 miejsce w kategorii duo/trio baton kadetki - Karina Kunicka i Malwina Zych (również startowały po raz pierwszy)

Pozostałe wysoko sklasyfikowane występy:

Kategoria solo baton juniorki (rywalizowało 15 dziewczyn)

4 miejsce - Maja Michalak (brakło tylko 0,8 punkta do podium!), 12 miejsce - Ilary Controllo, 13 miejsce - Oliwia Balcerzak, 14 miejsce - Tosia Jaszczura, 15 miejsce - Zuzia Mosiagin.

Kategoria solo baton kadetki (rywalizowało aż 21 dziewczyn)
9 miejsce - Maja Perkowska, 12 miejsce - Hania Pająk. 13 miejsce - Martyna Kasprzak
14 miejsce - Natalia Stachowiak. 15 miejsce - Oliwia Kwiatkowska, 17 miejsce - Lena Kowalska.

Kategoria scena baton juniorki (układ zespołowy)
4 miejsce

Kategoria solo baton seniorki
6 miejsce - Oliwia Olczyk

Ponadto sędziowie przyznali nagrody specjalne. Na 1 miejscu w kategorii juniorki "all around" (za zsumowaną liczbę punktów we wszystkich występach danej zawodniczki) uplasowała się Maja Michalak.

Zajęcia w Uniejowie prowadzi Oliwia Olczyk - II Wicemistrzyni Świata w kategorii solo buława seniorki, która tytuł zdobyła podczas Mistrzostw Świata Sportu Mażoretkowego w Pradze. Nagrodzone występy uniejowskich mażoretek można obejrzeć podczas koncertu świątecznego online dostępnego tutaj:

[WIDEO]112[/WIDEO]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

YhYh

6 3

Kogo to obchodzi ?
Chyba tylko nawiedzonych rodziców , co to za wydarzenie i w czym. Do matematyki, fizyki i nauki!!! 20:25, 08.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KapselKapsel

2 1

Zazdrosne " koleżanki " wstyd 21:32, 09.01.2021


koniec światakoniec świata

1 0

Niestety dziadzie , każdy wybiera to co go interesuje, młodzież woli Instagram, KFC, Pole Dance, shopping w galeriach handlowych, grubą kaskę, zgrabne dziewczyny, Rafała Trzaskowskiego, Mercedesa i Coca Colę itd itp. 21:09, 08.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

inżynierinżynier

0 0

dlatego powinno się opodatkować 80% PIT-em lub CIT-em takie branże 10:55, 10.01.2021


Sztuczna InteligencjSztuczna Inteligencj

4 1

Nikt nawet nie pochwali ciężkiej pracy, dzieci się cieszą , ludzie napiszcie coś miłego
Nikt nic nie będzie komentował, portal będzie tak sztuczny i sztywny jak Awatar, prowadzony przez robota. 12:15, 09.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

podszywa_czpodszywa_cz

1 0

siedzą w domach źle, ruszają się źle. Oj ludzie wam to zawsze będzie źle, karmicie się tylko złem, złem żyjecie, dobro was nie interesuje, po co ma być dobrze przecież wtedy nie będzie można narzekać. Oj ludzie ludzie jacy w durni i pyszni jesteście. Najprościej jest gadać nie kiwając nawet palcem. Teraz możecie jeszcze po obrażać anonimowo to w ogóle jesteście usatysfakcjonowani i spełnieni w pełni. Kupcie sobie różowe okulary i przestańcie narzekać. Pozdrawiam podszywa_cz 14:02, 11.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%