Zamknij
REKLAMA

Uniejowska orkiestra chce wydać płytę z okazji 40-lecia. Ruszyła zbiórka

10:49, 27.05.2021 | M.K
zdjęcie z archiwum Orkiesrty.
REKLAMA

Orkiestra Dęta ZHP-OSP w Uniejowie skupia w swoich szeregach uzdolnione dzieci i młodzież z terenu gminy Uniejów i gmin ościennych. W tym roku orkiestra obchodzi 40-lecie swojego istnienia. Tradycyjnie z okazji jubileuszu nagrywała płytę, jednak pandemia pokrzyżowała plany. Ruszyła internetowa zbiórka na warsztaty muzyczne i wydanie płyty przez orkiestrę.

Ruszyła internetowa zbiórka na warsztaty muzyczne i wydanie płyty przez Orkiestrę Dętą ZHP-OSP w Uniejowie

Uniejowska orkiestra od lat stwarza warunki do rozwoju talentu i daje możliwości zaprezentowania swoich umiejętności. Jest formą pracy pozaszkolnej wspieraną przez ZHP i OSP. Orkiestra prezentuje wysoki poziom artystyczny, jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, wielokrotnie występowała na uroczystościach patriotycznych o charakterze państwowym na szczeblu centralnym.

W tym roku jednak przez obostrzenia wprowadzone w naszym kraju orkiestra nie miała okazji występować i w ten sposób zdobywać środki na swoją działalność. Pomoc władz samorządowych i patronów nie wystarczy na uświetnienie jubileuszu poprzez nagranie płyty. Ponieważ w orkiestrze ze względu na młody wiek wykonawców jest bardzo duża rotacja, dla niektórych może to być jedyna okazja do zarejestrowania swoich osiągnięć.

Tradycyjnie też co rok organizowane są letnie warsztaty muzyczne dla członków orkiestry, podczas których muzycy szlifują swoje umiejętności pod okiem instruktorów. W tym roku ze względu na brak środków warsztaty stanęły pod znakiem zapytania.


zdjęcie z archiwum Orkiestry.

Prosimy o wsparcie naszych działań i jednocześnie przyczynienie się do rozwoju zdolności muzycznych młodych muzyków a gwarantujemy, że odwdzięczą się radością z muzykowania i publicznych występów - zachęcają na stronie internetowej zbiórki muzycy z orkiestry.

Poniżej znajduje się link do zrzutki na warsztaty muzyczne i wydanie płyty przez Orkiestrę Dętą ZHP-OSP w Uniejowie.

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%