Zamknij
REKLAMA

Boże Ciało w Spycimierzu. Czy w tym roku będzie tradycyjna procesja i kwietne dywany?

16:25, 28.05.2021 | M.K
Boże Ciało w Spycimierzu. Co roku mieszkańcy układają na trasie procesji niezwykłe kwietne dywany.
REKLAMA

Ubiegłoroczne obchody spycimierskiego Bożego Ciała z powodu pandemii były ograniczone. Jak w wielu miejscowościach odbyła się jedynie procesja wokół parafialnej świątyni. Również tradycyjne dywany układane były głównie na placu przy kościele. Jak będzie wyglądać w tym roku Boże Ciało w Spycimierzu?

W tym roku Boże Ciało wypada 3 czerwca. W ubiegłym roku, z uwagi na pandemię celebracja uroczystości w Spycimierzu była mocno okrojona. W tym roku procesja wróci na tradycyjną trasę. 

Ponieważ spycimierska uroczystość w całości odbywa się na zewnątrz, w tym roku procesja wróci do swojej tradycyjnej trasy i oprawy, ale z zachowaniem zalecanych wytycznych rządowych - pojawiła się informacja na stronie internetowej Gminy Uniejów.

Oznacza to, że również na terenie trasy procesji pojawią się kwietne dywany usypywane przez mieszkańców od wczesnych porannych godzin.

Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 mszą świętą na placu przykościelnym. Podczas procesji, proboszcz ks. Dariusz Ziemniak poświęci nowe kapliczki – ołtarze, które postawiono w Spycimierzu już w ubiegłym roku.

W święto Bożego Ciała w Spycimierzu będą odprawione również wcześniejsze msze o godzi. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. W dniu uroczystości przepustowość będzie regulowana zmianą organizacji ruchu, samochody będą wjeżdżały od drogi powiatowej w pobliżu stacji benzynowej na Zieleniu i wyjeżdżały drogą gminną prowadzącą do ronda.


Fot. UM w Uniejowie.

Tradycja kwietnych dywanów w Spycimierzu ma już ponad 200 lat i co roku przyciąga tłumy. Do Spycimierza przyjeżdżają podziwiać kwietny dywan osoby z całego kraju, ale również goście z zagranicy.

[ZT]3899[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%