Zamknij
REKLAMA

700 lilii w kolegiacie i usypany herb. Zobacz zdjęcia

18.28, 03.07.2021 M.K
Dekoracje z ponad 700 kwiatów lilii można podziwiać w tym roku w uniejowskiej kolegiacie za sprawą XI Festiwalu Królestwa Lilii. Ponadto członkinie KGW z Ostrowska usypały niezwykły herb.
REKLAMA

Dekoracje z ponad 700 kwiatów lilii można podziwiać w tym roku w uniejowskiej kolegiacie za sprawą XI Festiwalu Królestwa Lilii. Ponadto członkinie jednego z kół gospodyń z terenu gminy usypały niezwykły herb.

Pomysł na festiwal Królestwa Lilii w Uniejowie powstał kilka lat temu i nawiązuje do  lilii, które wpisane są w herb miasta i związane są z dawną przynależnością do arcybiskupów gnieźnieńskich.

Tym razem, przy okazji XI Królestwa Lilii, powstała dodatkowo kompozycja przedstawiająca Herb Kardynała Wyszyńskiego. Wybór ten nie jest przypadkowy, ponieważ rok 2021 został ustanowiony rokiem tego właśnie Kardynała i w tym roku przypada 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia. Sam herb nie został ułożony z lilii, jednak kwiaty te, jak co roku, wypełniły wnętrze świątyni.

Do stworzenia herbu panie wykorzystały ponad 50 kg kolorowego żwirku, piasek kwarcowy oraz bukszpan. Sama dekoracja mierzy 3,3 na 3,8 metra i usytułowana została w prezbiterium uniejowskiej kolegiaty.

Podczas tegorocznego festiwalu uniejowską kolegiatę ozdobiły kwietne dekoracje, które stworzono z 700 kwiatów lilii. W układaniu herbu, który miejsce przy ołtarzu wzięły udział panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrowsku.

Z kolei pozostałe kompozycje to dzieło zakrystianki - siostry Jolanty, która przygotowała również dekoracje ołtarza. Organizatorem jest Parafia pw. św. Floriana w Uniejowie i Urząd Miasta w Uniejowie.

Prace nad tworzeniem obrazu rozpoczęły się już w piątek, po wieczornej mszy świętej. W tym roku kwietne kompozycje przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrowsku. Efekt ich prac  podziwiać można w sobotę (3 lipca) i niedzielę (4 lipca).

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%