Zamknij
REKLAMA

Uniejowska orkiestra nagrała utwory na Mistrzostwa Polski Orkiestr

08:09, 19.07.2021 | M.K
Uniejowska orkiestra nagrała utwory na Mistrzostwa Polski Orkiestr
REKLAMA

Uniejowska orkiestra dęta w niedzielę nagrywała utwory, które zostaną zgłoszone w ramach Mistrzostw Polski Orkiestr. To pierwsze w Polsce mistrzostwa, otwarte dla wszystkich i oceniane według światowych standardów stosowanych na imprezach mistrzowskich organizowane online.

Koncepcja Organizacji Mistrzostw Polski Orkiestr Dętych została opracowana przez Dariusza Krajewskiego w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2018 oraz dyskutowana na specjalnie zorganizowanych konferencjach w Polsce.

Z powodu pandemii nie odbyła się planowana na 2020 rok pierwsza edycja mistrzostw. W roku 2021 organizatorzy postanowili, że edycja on-line będzie najlepszym wyjściem i odpowiedzią na zapotrzebowanie orkiestr. 

Swoje zgłoszenie do mistrzostw prześle również Orkiestra Dęta ZHP-OSP w Uniejowie, którą nagrała w niedzielę 18 lipca swoje wykonanie dwóch utworów, które online będą oceniane przez jury. Jurorzy złożeni z sędziów krajowych i międzynarodowych WAMSB oceniać będą repertuar muzyczny i wykonanie oraz generalny efekt występu. Każda orkiestra otrzyma nagranie z komentarzem jurorów, a zwycięzcy MPOD zostaną zaproszeni do wystąpienia podczas III Ogólnopolskiej Konferencji Orkiestr Dętych w Radomiu 25.09.2021 r.

Uniejowska orkiestra nagrała wykonanie dwóch utworów, które zgłoszone zostaną na mistrzostwa.
Uniejowska orkiestra nagrała wykonanie dwóch utworów, które zgłoszone zostaną na mistrzostwa. Jednym z nich jest ,,Concerto d'Amore'' - Jacob de Haan.

Liczymy, że uniejowska orkiestra pod batutą Jakuba Pięgota odniesie sukces w mistrzostwach organizowanych online. Warto zaznaczyć, że w wielu konkursach występy młodych muzyków z Uniejowa były wielokrotnie doceniane i nagradzane. Orkiestra jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, wielokrotnie występowała na uroczystościach patriotycznych o charakterze państwowym na szczeblu centralnym.

[ZT]3893[/ZT]

[FOTORELACJA]1171[/FOTORELACJA]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%