Zamknij
REKLAMA

Kolejna wystawa w uzdrowisku uniejowskiej malarki [FOTO]

08:38, 18.08.2021 | M.K
Skomentuj W Uzdrowisku Uniejów Park otwarto właśnie kolejny raz wystawę obrazów Julity Polipowskiej.
REKLAMA

Julita Polipowska malarstwem zajmuje się od kilkunastu lat. Interesuje się różnymi technikami malarskimi, jednak najczęściej sięga po farby olejne. W Uzdrowisku Uniejów Park otwarto właśnie kolejny raz wystawę obrazów uniejowskiej artystki.

Tematem kolejnej już wystawy w Uzdrowisku Uniejów Park są kwiaty. Wystawy prac uzdolnionej malarki są organizowane cyklicznie od lat również w w miejscowej bibliotece oraz można je było podziwiać w hotelu "Lawendowe Termy".

Co ciekawe, część z wystawianych prac będzie można nabyć. Julita Polipowska na co dzień tworzy w swojej prywatnej pracowni. Każda wolną chwilę spędza malując. Malarstwo, jak sama twierdzi, daje jej mnóstwo radości i szczęścia.

Pozwala przekazać własny świat, swój indywidualny sposób postrzegania i interpretowania rzeczywistości. Malarstwo również uwalnia emocje. Jak przyznała malarka, w pracach które znalazły się na wystawie chciała przekazać odbicie piękna i doskonałości świata , ale także i ulotności, nietrwałości wszystkiego co ziemskie.

Swoje  prace prezentowała na wystawach zbiorowych, indywidualnych oraz wystawach poplenerowych m.in. w płockim ratuszu, w Sejmie RP oraz Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą między innymi w Brazylii, Niemczech, we Włoszech, Szwecji i Ukrainie.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

kkkkkk

2 0

Super, fajnie że w Uniejowie są też artyści. Brakuje mi tylko informacji do kiedy będzie wystawa
11:02, 20.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%