Zamknij
REKLAMA

Uniejowska orkiestra dęta Mistrzem Polski 2021

09:47, 04.09.2021 | M.K
Uniejowska orkiestra dęta Mistrzem Polski 2021
REKLAMA

Uniejowska orkiestra dęta została Mistrzem Polski 2021 podczas Mistrzostw Polski Orkiestr Dętych. To pierwsze w Polsce mistrzostwa, otwarte dla wszystkich i oceniane według światowych standardów stosowanych na imprezach mistrzowskich organizowane online.

Uniejowska orkiestra dęta została Mistrzem Polski 2021 w konkurencji koncert Dywizji III podczas Mistrzostw Polski Orkiestr Dętych. Wyniki konkursu organizatorzy ogłosili 1 września. Międzynarodowe jury oceniało występy orkiestr dętych, wcześniej nagrane i przesłane do organizatora. Zorganizowane zostały w tym roku po raz pierwszy przez Stowarzyszenie SPOD Polskie Orkiestry Dęte. 

Uniejowska orkiestra otrzymała największą liczbę punktów od jury, w którego składzie znaleźli się jurorzy z Polski, Niemiec, Kanady i Danii. Uniejowianie pokonali w swojej kategorii orkiestry z Sobolowa i Łowkowic.

Uniejowska orkiestra dęta Mistrzem Polski 2021

Orkiestra Dęta ZHP-OSP w Uniejowie nagrywała utwory, które zostały zgłoszone w ramach Mistrzostw Polski Orkiestr  18 lipca 2021 roku. Orkiestra pod batutą Jakuba Pięgota nagrała wykonanie dwóch utworów, w tym  ,,Concerto d'Amore'' - Jacoba de Haan.

Wideo poniżej. Zobacz I Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych 2021 - prezentacja orkiestr i ogłoszenie wyników

Koncepcja Organizacji Mistrzostw Polski Orkiestr Dętych została opracowana przez Dariusza Krajewskiego w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2018 oraz dyskutowana na specjalnie zorganizowanych konferencjach w Polsce.

Z powodu pandemii nie odbyła się planowana na 2020 rok pierwsza edycja mistrzostw. W roku 2021 organizatorzy postanowili, że edycja on-line będzie najlepszym wyjściem i odpowiedzią na zapotrzebowanie orkiestr. 

[FOTORELACJA]1171[/FOTORELACJA]

[ZT]4344[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%