Zamknij
REKLAMA

MGOK w Uniejowie ma szansę na rewitalizację. Wiele zależy od mieszkańców

11:48, 24.11.2021 | .
fot. MGOK w Uniejowie
REKLAMA

Dworek, w którym mieści się Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie ma szansę na rewitalizację. A wszystko dzięki konkursowi organizowanemu przez Fundację Most the Most oraz Waszym głosom i zaangażowaniu!

„Nasz zabytek” to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Weź w nim udział i pokaż nam zabytek w Twojej okolicy, któremu warto przywrócić świetność. Opowiedz nam w jaki sposób mógłby zostać wykorzystany w przyszłości, jak może służyć Tobie i Twojej społeczności.  Możesz wykreować jego nową funkcję społeczną. Twoje zgłoszenie ma szansę na realizację! - zachęcają organizatorzy. 

Przed nami szansa na modernizację i nowe życie Dworku w Uniejowie.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców zwycięski zabytek  może zostać odremontowany i  zaadaptowany zgodnie z ich pomysłem.  Dzięki temu lokalna społeczność może zyskać nowe, atrakcyjne miejsce wspólnych spotkań i inicjatyw. Co ważne – zwycięski projekt uzyska od Fundacji dofinansowanie (do 1 000 000 PLN).

Najważniejsze jest, by jak najwięcej osób zgłosiło kandydaturę dworku z 1845 roku, który jest siedzibą MGOK w Uniejowie do konkursu. Jak to zrobić? Podajemy poniżej jak wypełnić internetową ankietę. To tylko kilka minut!!  W przypadku wypełniania ankiety należy dołączyć zdjęcie budynku MGOK, można wykonać je samemu lub pobrać zdjęcia z naszej strony lub fanpage mgok.

Jak to zrobić – kliknij  link https://www.webankieta.pl/ankieta/674822/formularz-zgloszeniowy-i-konkursu-nasz-zabytek.html poniżej galeria jak wypełnić ankietę. Termin zgłaszania kandydatur upływa w najbliższy piątek!

[FOTORELACJA_LISTA]1247[/FOTORELACJA_LISTA]

Osoby, które chcą zgłosić swój pomysł, a potrzebują pomocy mogą zgłosić się lub zadzwonić do MGOK - 63 2888 164.

 UWAGA!

Jeśli nie masz dostępu do Internetu lub wypełnienie formularza sprawi Ci trudność, można zgłosić zabytek przez telefon 22 4755111 lub 517 884 088.

Późnoklasycystyczny dworek z 1845 roku znajduje się na terenie miasta Uniejów, przy ulicy Targowej. Jego właścicielami była rodzina Hofmajstrów, spokrewniona z Tollami dawnymi zarządcami Zamku Uniejowskiego. Dworek zbudowany jest na klasycznym planie prostokąta. Między drzwiami, a oknami poddasza znajduje się gzyms, na którym umieszczono datę powstania dworku. Po wojnie w budynku znajdował się Ośrodek Zdrowia, a później służył jako siedziba GS Samopomoc Chłopska (znajdowały się tu pomieszczenia biurowe, magazyny i skupy). Do czasów współczesnych zachował się tylko w części układ pomieszczeń.

Po wyremontowaniu budynku od 1987 roku do dzisiaj w dworku znajduje się siedziba Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie – centrum kultury w gminie Uniejów. Jego pomieszczenia zostały przysposobione na pracownie, sale prób zespołów muzycznych, biura, miejsca spotkań m.in stowarzyszeń, organizacji, UTW. Prowadzone są całoroczne warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych. W budynku znajduje się również Szkoła Muzyczna I stopnia.

Budynek, który, od 34 lat służy społeczności lokalnej na wiele sposobów wymaga modernizacji i dostosowania mi.in dla osób niepełnosprawnych, tak aby jak najwięcej osób – mieszkańców miasta i gminy mogło brać udział w każdej formie działalności kulturalnej.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%