Zamknij
REKLAMA

Już w grudniu koncert Piosenka świadkiem historii w Uniejowie

12:07, 02.12.2021 | .
Niespełna dwa tygodnie pozostały do wyjątkowego koncertu pt. Piosenka świadkiem historii, wydarzenia podsumowującego projekt o tej samej nazwie.
REKLAMA

Niespełna dwa tygodnie pozostały do wyjątkowego koncertu pt. Piosenka świadkiem historii, wydarzenia podsumowującego projekt o tej samej nazwie. Projekt realizowany jest od początku września 2021 roku, a biorą w nim udział dzieci, młodzież i osoby z niepełnosprawnością. Na scenie obok amatorów pojawią się wybitni artyści: Krystyna Prońko, Paweł Serafiński i Kamil Czeszel.

Realizatorem przedsięwzięcia jest Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni, które po raz kolejny zaprosiło do współpracy znanych artystów. Wcześniej Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni współpracowało m.in. z Mietkiem Szcześniakiem, Arką Noego czy zespołem Raz Dwa Trzy. Wokalistom na próbach towarzyszą lokalni muzycy, którzy podobnie jak młodzi wokaliści dostąpią zaszczytu grania z wyjątkowymi gośćmi.

15 grudnia 2021 roku na scenie obok amatorów pojawią się artyści: Krystyna Prońko, Paweł Serafiński i Kamil Czeszel - laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz zwycięzca Debiutów podczas 57. KFPP w Opolu w 2020 roku, uczestnik programów „Mam talent” i „Szansy na sukces”. Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie udział online wybitnego poety, autora wielu znanych tekstów piosenek, pisarza i dramaturga: Ernesta Brylla. Koncert poprowadzi Monika Andrzejczak. Organizatorem projektu jest Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni, które finansowanie uzyskało w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Łódzkie na Plus” na 2021 rok.

W związku z aktualnymi obostrzeniami związanymi z Covid-19 dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych, wstęp na koncert możliwy bedzie wyłącznie za okazaniem zaproszeń.

W projekcie bierze udział 50 utalentowanych młodych artystów. Są to dzieci, młodzież oraz osoby z niepełnosprawnością reprezentujące placówki oświatowe oraz opiekuńcze - głównie z gminy Uniejów. Przed uczestnikami projektu wiele godzin pracy warsztatowej. Podczas prób grupie towarzyszą lokalni instrumentaliści. Celem wspólnej pracy artystycznej będzie przygotowanie koncertu w oparciu o twórczość artystów polskich z lat 1980 – 1989. Oprócz utworów Krystyny Prońko zagrane zostaną m.in. kawałki z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego, Marka Grechuty oraz zespołu Rezerwat.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%