Zamknij
REKLAMA

Monografia Uniejowa już w sprzedaży. Dwa tomy historii i ciekawostek

20:53, 19.12.2021 | .
W niedzielę 19 grudnia br. odbyła się promocja książki, połączona z jubileuszem 30-lecia Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa. Na zdjęciu obecna prezes TPU Urszula Urbaniak i Dariusz Piotrowski - pierwszy prezes towarzystwa.
REKLAMA

Pierwszy nakład dwutomowej monografii pt. „Uniejów i region spycimiersko-uniejowski poprzez wieki”, wydanej przez Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa wspólnie z Polskim Towarzystwem Historycznym oddział w Łodzi w liczbie 2000 egz. jest już gotowy. Od 20 grudnia mogą ją odebrać w siedzibie towarzystwa osoby, które dokonały przedpłat. W niedzielę 19 grudnia br. odbyła się promocja książki, połączona z jubileuszem 30-lecia Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa. Dwutomową monografię można będzie zakupić w Uniejowie już od poniedziałku.

Monografia Uniejowa już w sprzedaży

Od ubiegłego roku trwały  prace nad przygotowaniem do druku dwutomowej monografii pt. „Uniejów i region spycimiersko-uniejowski poprzez wieki”, wydawanej przez Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa wspólnie z Polskim Towarzystwem Historycznym Oddział w Łodzi pod patronatem burmistrza Józefa Kaczmarka i przy finansowym wsparciu Samorządu Uniejowa oraz sponsorów i darczyńców. W niedzielę odbyła się uroczysta promocja książki w gronie autorów, sponsorów i indywidualnych darczyńców. Była ona okazją również uczczenia 30 lat istnienia Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa.

[FOTORELACJA]1265[/FOTORELACJA]

Wiele fotografii wykorzystanych w monografii to zdjęcia  udostępnione z archiwum Aleksandry Toll-Broboszcz

Autorami monografii są : Jan Szymczak, Alicja  Szymczakowa, Hanka Żerek- Kleszcz, Jarosław Kita, Przemysław Waingertner, Tomasz Wójcik, Jan Chańko, Marek Jabłoński, Jan Salm, Marek Adamczewski.

Na zdjęciu autorzy monografii pt.,,Miasto Uniejów i region spycimiersko-uniejowski poprzez wieki

Wśród gości, znaleźli się m.in. Małgorzata Komajda- starosta poddębicki, Mirosław Madajski - zastępca burmistrza Uniejowa, prof. Jolanta Daszyńska i prof. Jarosław Kita  z łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz autorzy i zespół redakcyjny monografii, a także przedstawiciele sponsorów, którzy przyczynili się do wydania publikacji.

Mirosław madejski i Tomasz Wójcik wręczyli w imieniu burmistrza Józefa Kaczmarka specjalne podziękowania z okazji jubileuszu 30-lecia Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa za zaangażowanie i wkład pracy włożony w utrwalenie historii miasta i gminy Uniejów, w  szczególności na kartach monografii. Podziękowania trafiły do Urszuli Urbaniak, Jadwigi Tylki, Marka Jabłońskiego a także profesora Jana Szymczaka.

Gdzie można kupić monografię Uniejowa?

Od poniedziałku 20 grudnia monografię mogą odebrać w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa (ul. Szkolna 2, w godzinach 10.00- 16.00 lub po telefonicznym uzgodnieniu- tel. 602 130 270) osoby, które dokonały przedpłat. Rozpocznie się również pakowanie wysyłek osobom, które nie mogą odebrać wydawnictwa na miejscu. (Osoby, które dokonały przedpłat na monografię, a mieszkają poza Uniejowem, mogą podać adres, na który książki zostaną wysłane pocztą, po dokonaniu dopłaty z doliczeniem kosztów przesyłki w wysokości 20 zł na Konto: 92 9263 0000 0209 1734 2002 0105. Dane adresowe należy przesłać na adres e-mail: [email protected]). Od tego dnia monografię mogą w siedzibie towarzystwa zakupić także wszyscy zainteresowani tę publikacją, należy jednak pamiętać, że pierwszy nakład jest ograniczony.

Długo oczekiwana, dwutomowa monografia pt. "Uniejów i region spycimiersko-uniejowski poprzez wieki", przygotowana we współpracy z Łódzkim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego, pod red. prof. Jana Szymczaka z Uniwersytetu Łódzkiego i patronatem burmistrza Uniejowa to dwutomowa publikacja. Objętość I tomu ma 754 strony, a tomu II aż 864 strony. Koszt nabycia obydwu tomów to 160,00zł.

Tak wygląda Monografia Uniejowa tom II

Pierwszy tom monografii obejmuje okres od średniowiecza do 1918 roku. Znajdziemy w nim historię wszystkich miejscowości wchodzących w skład gminy Uniejów. Drugi tom zawiera rozdziały: W drugiej Rzeczypospolitej 1918-1939, Lata wojny i okupacji 1939-1945, W okresie PRL 1945-1989, Architektura i zabytki, cmentarze, Samorządowy Uniejów. W ostatnim rozdziale, który obejmuje lata 1990-2020, znajdziemy najważniejsze wydarzenia, inwestycje i dokonania w gminie Uniejów w ciągu ostatnich 30 lat; miejsca, w których zaszły zmiany; instytucje, placówki i stowarzyszenia o zasięgu gminnym; dokonania i aktywność mieszkańców na obszarze poszczególnych parafii i sołectw. Monografia to nie tylko informacje, ale również zdjęcia, mapy i grafiki.

[ZT]4876[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%