Zamknij
REKLAMA

Betlejemskie Światło Pokoju znowu w Uniejowie. Harcerze zapraszają do Domu Harcerza

10:39, 21.12.2021 | .
Betlejemskie Światło Pokoju znowu w Uniejowie. Harcerze zapraszają po nie do domu harcerza.
REKLAMA

Każdego roku harcerze z Hufca ZHP Uniejów im. Marii Konopnickiej w Uniejowie odwiedzają instytucje, firmy oraz domy roznosząc Betlejemskie Światło Pokoju. Niestety ze względu na ograniczenia związane z pandemią uniejowscy harcerze w tym roku nie będą osobiście odwiedzali mieszkańców gminy. Betlejemskie Światełko będzie można odebrać w Domu Harcerza.

Betlejemskie Światło Pokoju w Uniejowie

Uniejowscy harcerze rozpoczęli przekazywanie światła 20 grudnia 2021 roku w sali Zamku w Uniejowie, podczas sesji Rady Miejskiej w Uniejowie.  Członkowie hufca ZHP w Uniejowie przekazali radzie miasta symboliczne Betlejemskie Światło Pokoju.

Światło przekazali na ręce przewodniczącego rady Tomasza Wójcika- druhowie ZHP Uniejów- Adam Pakuła - komendant Hufca w Uniejowie, hm. Barbara Zwolińska i dh Andrzej Pietrzak

Mieszkańcy miasta i gminy Betlejemskie Światełko będą mogli odebrać osobiscie w Domu Harcerza przy ul. Kilińskiego 18 w Uniejowie od 21 do 23 grudnia od godziny 15:30 do 17:00.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz,  w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce.  Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.

 

[ZT]4892[/ZT]


 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%