Zamknij
REKLAMA

Zobacz Uniejów z wysokości, czyli wizyta na zamkowej baszcie. A co kryją zamkowe piwnice? [FOTO]

07:52, 10.05.2022 | .
Zobacz Uniejów z wysokości, czyli wizyta na zamkowej baszcie [FOTO]
REKLAMA

Uniejów znany jest głównie dzięki Termom Uniejów oraz statusowi uzdrowiska, jednak to uniejowski zamek przez wiele lat był główną atrakcją turystyczną. Nie każdy odwiedzający miasto wie, że w weekendy można wejść na zamkową basztę i zobaczyć okolicę z góry. Można również zwiedzić muzealną piwnicę.

Zobacz Uniejów z wysokości, czyli wizyta na zamkowej baszcie [FOTO]

Wejście na zamkową basztę jest możliwe w niemal każdy weekend. Na mierzącą 33 metry wieżę wejdziemy przez podziemia, gdzie znajdują się pomieszczenia z muzealnymi eksponatami. To tam znajdują się stroje, broń czy pieniądze oraz inne przedmioty z dawnych wieków. Zanim wejdziemy na wieżę zobaczyć możemy także rekwizyty, które wykorzystane zostały w filmie ,,Krzyżacy".

Na Zamku w Uniejowie znajdziemy sporo ciekawych eksponatów, w tym rekwizyty z filmu ,,Krzyżacy''.

[FOTORELACJA]1330[/FOTORELACJA]

O historii i pochodzeniu większości eksponatów ciekawie opowie nam Andrzej Pietrzak -

Na wycieczkę z przewodnikiem można umówić się w każdą sobotę i niedzielę. Wtedy też można podziwiać chociażby skrywane w podziemiach stroje i artefakty z okresu średniowiecza. W bogatej kolekcji zamkowej znajdują się stroje, naczynia, miecze oraz inne ciekawostki, które pochodzą ze zbiorów prywatnych oraz bractwa rycerskiego.

Przewodnik, który przybliża historię Uniejowa, w barwny i dowcipny sposób opowiada o wydarzeniach z przeszłości i dawnych obyczajach. Warto wejść także na zamkową basztę, z której można podziwiać panoramę miasta. Numer telefonu pod którym można umawiać zwiedzanie: 795 081 203.


Kliknij, aby powiększyć

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%