Zamknij
REKLAMA

Wernisaż zdjęć Henryka Kuglarza, czyli fotografie nie tylko z Ostrowska, Uniejowa i Szczecina

09:30, 16.07.2022 | .
REKLAMA

Wernisaż zdjęć Henryka Kuglarza, podczas którego zobaczyć będzie można fotografie Ostrowska, Uniejowa,Szczecina i Przyborowa ddbędzie się 23 – 24 lipca 2022 r. w Ostrowsku.

Wernisaż zdjęć Henryka Kuglarza, czyli fotografie nie tylko z Ostrowska, Uniejowa i Szczecina. Już w lipcu

Henryk Kuglarz urodził się 1946 roku, dorastał w Ostrowsku koło Uniejowa. Następnie wyjechał do Szczecina, gdzie skończył szkołę średnią, po której trafił do Marynarki wojennej. To tam po raz pierwszy zainteresował się fotografią. W 1972 r. w Kurierze Szczecińskim wydrukowano po raz pierwszy jego zdjęcia, w ramach konkursu o mieście.

Fotografia nieco odeszła na plan dalszy w trakcie studiów na Politechnice Szczecińskiej, jednak wciąż zafascynowany fotografią w roku 1977 ukończył studium fotografii, prowadzone przez Związek Polskich Artystów Fotografików w siedzibie Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego, którego był członkiem.

Henryk Kuglarz opublikował w prasie, książkach, wydawnictwach około 2500-3000 zdjęć. Wykonywał zdjęcia dla prasy codziennej szczecińskiej, periodyków i wydawnictw. Współpraca z niektórymi czasopismami np.; AURA, Nieznany Świat, Farmer, Filar, Ziemia Rodzinna, Energia, EKOświat, trwała wiele lat. W tym czasie brał udział w około 100 wystawach fotograficznych w kraju i za granicą. Trzy razy jego zdjęcia wystawiano w Zachęcie.

 
Zdjęcia autorstwa Henryka Kuglarza.

Wernisaż zdjęć Henryka Kuglarza, podczas którego zobaczyć będzie można m.in.  fotografie Ostrowska, Uniejowa, Szczecina i Przyborowa odbędzie się 23 – 24 lipca 2022 r. w remizie w Ostrowsku.

[ZT]5962[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%