Zamknij
REKLAMA

Wernisaż zdjeć Henryka Kuglarza z Ostrowska [ZDJĘCIA]

17:06, 23.07.2022 | .
Henryk Kuglarz opublikował w prasie, książkach, wydawnictwach około 2500-3000 zdjęć. Na zdjęciu podczas wystawy w Ostrowsku, prezentuje swoje pierwsze aparaty fotograficzne.
REKLAMA

Dzisiaj i jutro można odwiedzić wernisaż zdjęć Henryka Kuglarza, podczas którego zobaczyć można m.in. fotografie z Ostrowska, Uniejowa,Szczecina i Przyborowa. Wystawa zorganizowana została w sali strażackiej w Ostrowsku.

W sobotę wystawa czynna jest do godziny 20, a w niedzielę zdjęcia można ogladać w godzinach 10.00-20.00.

Wernisaż zdjeć Henryka Kuglarza z Ostrowska [ZDJĘCIA]

[FOTORELACJA]1397[/FOTORELACJA]

Aktualnie autor zdjęć mieszka w Szczecinie, jednak regularnie wraca do Ostrowska, gdzie przez kilkadziesiąt lat fotografował kolejne pokolenia jego mieszkańców. Jak mówili obecni na wystawie, wielu z nich fotografie z młodości ma dzięki pasji pana Henryka, który chętnie uwieczniał na kliszy sąsiadów, czy rodzinę.

Na wystawie, której pomysłodawczynią jest Irena Walczak - bratanica fotografa, zgromadzono ponad 100 zdjęć, aktualnych, ale również wykonywanych od lat 70-tych podczas życia codziennego, czy podróży - zarówno zagranicznych, jak i po kraju.

Na zdjęciu Irena Walczak - bratanica fotografa oraz Henryk Kuglarz.


Na wystawie tłumnie zgromadzili się bliscy Henryka Kuglarza oraz mieszkańcy Ostrowska, którzy odnajdowali się na zdjęciach.

Henryk Kuglarz urodził się 1946 roku, dorastał w Ostrowsku koło Uniejowa. Następnie wyjechał do Szczecina, gdzie skończył szkołę średnią, po której trafił do Marynarki wojennej. To tam po raz pierwszy zainteresował się fotografią. W 1972 r. w Kurierze Szczecińskim wydrukowano po raz pierwszy jego zdjęcia, w ramach konkursu o mieście. 

Fotografia nieco odeszła na plan dalszy w trakcie studiów na Politechnice Szczecińskiej, jednak wciąż zafascynowany fotografią w roku 1977 ukończył studium fotografii, prowadzone przez Związek Polskich Artystów Fotografików w siedzibie Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego, którego był członkiem.

Henryk Kuglarz opublikował w prasie, książkach, wydawnictwach około 2500-3000 zdjęć. Wykonywał zdjęcia dla prasy codziennej szczecińskiej, periodyków i wydawnictw. Współpraca z niektórymi czasopismami np.; AURA, Nieznany Świat, Farmer, Filar, Ziemia Rodzinna, Energia, EKOświat, trwała wiele lat. W tym czasie brał udział w około 100 wystawach fotograficznych w kraju i za granicą. Trzy razy jego zdjęcia wystawiano w Zachęcie.

Do dzisiaj jego zdjęcia publikowane są m.in. w czasopismach, m.in. ,,Nieznanym Świecie

[ZT]6126[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%