Zamknij
REKLAMA

Prawdziwa sztuka ulotna w Spycimierzu. Ułożono kwietny obraz, który zniszczył wiatr i deszcz [FOTO, WIDEO]

17:16, 23.07.2022 | .
Prawdziwa sztuka ulotna w Spycimierzu. Ułożono kwietny obraz, który zniszczył wiatr i deszcz
REKLAMA

W piątek 22 lipca 2022 roku w Spycimierzu mieszkańcy - członkowie Parafialnego Stowarzyszenia Spycimierskie Boże Ciało ułożyli niezwykły kwiatowy obraz w ramach międzynarodowej inicjatywy, która obecna jest w 310 miejscowościach. Niestety natura pokazała ulotność tego typu sztuki i zanim mogli go podziwiać turyści, obraz został zniszczony przez sobotni deszcz i wiatr.

Prawdziwa sztuka ulotna w Spycimierzu. Ułożono kwietny obraz, który zniszczył wiatr i deszcz

Każdy rok, w którym uroczystość św. Jakuba Apostoła (25 lipca) wypada w niedzielę, obchodzony jest w Santiago de Compostela jako rok święty (Ano Santo Compostelano). Tak było i w roku 2021. Z uwagi na pandemię, zdecydowano że Rok Święty trwał będzie także w 2022 r.

Drugi rok z rzędu Parafia Spycimierz ma przyjemność reprezentować Polskę w międzynarodowym projekcie, łączącym ponad 15 tysięcy twórców kwiatowych dywanów z całego świata. 

,,2021-2022 zostały ogłoszone przez Papieża Franciszka Rokiem Świętego Jakuba. W łączności z 310 miastami na świecie w jednym czasie został ułożony obraz. Międzynarodowy FlashMob, w którym my także wzięliśmy udział, aby uczcić Świętego Jakuba, którego wspomnienie będziemy obchodzić 25 lipca. Obraz kwiatowy można oglądać dziś, jutro... jest to sztuka ulotna więc trzeba się spieszyć żeby móc zobaczyć" - informowało na swoich kontach społecznościowych Stowarzyszenie Spycimierskie Boże Ciało.

Żmudne układanie obrazu przez mieszkańców i członków Parafialnego Stowarzyszenia Spycimierskie Boże Ciało.

W dniu wczorajszym obraz został ułożony z kwiatów przy Kościele Parafialnym w Spycimierzu.
Ponad 15 tysięcy zgłoszonych twórców kwietnych dywanów, w tym także grupa ze Spycimierza, ułożyło w ten weekend w swoich miejscowościach kwietne obrazy na podstawie projektu przygotowanego przez portugalskiego autora, António Cunha. Wizerunek układany w 2022 roku jest inspirowany pielgrzymką i typowymi symbolami ścieżki Santiago.

 

Niestety obraz, który powstał nie cieszył długo oczu osób odwiedzających Spycimierz, ponieważ wiatr i deszcz w kilka minut zniszczyły kilkunastogodzinną pracę twórców. W tym przypadku nazwanie twórczości sztuką ulotną okazało się nadwyraz trafne i dzieło, które udało się sfotografować w piątek, w sobotę po południu wyglądało tak, jak na zdjęciach poniżej.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%