Zamknij
REKLAMA

Startuje ,Most The Music - program dla utalentowanych wokalnie dzieci z gminy Uniejów. Ambasadorem projektu Adam Sztaba

15.50, 30.09.2022 . Aktualizacja: 15.51, 01.10.2022
Umowę na projekt Most The Music zawarto 21 września 2022 r., w siedzibie Fundacji Most The Most w Warszawie. W imieniu Burmistrza Uniejowa Józefa Kaczmarka dokument sygnował Zastępca Burmistrza Mirosław Madajski. f
REKLAMA

We wrześniu rusza pilotażowy program edukacji muzycznej polegający na budowie sieci chórów gminnych.  Gmina Uniejów jest jedną z czterech gmin biorących udział w programie Most The Music, którego ambasadorem jest znany muzyk Adam Sztaba.

Startuje Most The Music - program dla utalentowanych wokalnie dzieci z gminy Uniejów

[FOTORELACJA]1433[/FOTORELACJA]

Głównym sponsorem i pomysłodawcą programu jest Fundacja Most the Most, a realizatorem Gmina Uniejów w we współpracy z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury. Jest to kolejna inicjatywa społeczna, którą gmina realizuje wspólnie z Fundacją Most the Most w ramach współpracy nawiązanej wcześniej przy okazji konkursu „Nasz Zabytek”.

Poza gminą Uniejów biorą w nim udział także utalentowane dzieci z gmin: Sicienko (woj. kujawsko - pomorskie), Grajewo (woj. podlaskie) oraz Dzierżoniów (woj. dolnośląskie). Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Uniejów i zakłada aktywizację dzieci i młodzieży poprzez udział w bezpłatnych zajęciach artystycznych. W planie są m.in. warsztaty wokalno-instrumentalne, koncerty rodzinne, wycieczka do teatru muzycznego oraz obóz wakacyjny.

Umowę na projekt Most The Music zawarto 21 września 2022 r., w siedzibie Fundacji Most The Most w Warszawie. W imieniu Burmistrza Uniejowa Józefa Kaczmarka dokument sygnował Zastępca Burmistrza Mirosław Madajski.

Chór w Uniejowie powstanie na bazie Uniejowskiej Grupy Wokalnej. Pierwsze zajęcia w ramach programu ruszają już we wrześniu. Grupą młodych wokalistów zaopiekują się instruktorzy Renata Białek oraz Marcin Jaśkiewicz. Realizację programu w naszej gminie wspierać będą także osoby (instruktorzy oraz instrumentaliści) związane z realizacją corocznych projektów artystycznych realizowanych do tej pory przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni.

Niewątpliwą atrakcją programu będzie osoba dyrektora artystycznego Adama Sztaby. To właśnie pod jego muzyczną kuratelą będą działać wybrane przez fundację cztery chóry. Adam Sztaba już zapowiedział, że chętnie będzie odwiedzał uczestników warsztatów. Pierwsza robocza wizyta Adama Sztaby odbędzie się w Uniejowie już w pierwszej połowie października br.

Celem Programu jest m.in. wzmacnianie poczucia przynależności do grupy i poczucia sprawczości, budowa umiejętności pracy w zespole i zachęcanie do otwartości oraz zachęcenie do udziału w alternatywnych do świata gier komputerowych i wirtualnych rozmów, kreatywnych zajęciach dających możliwości spędzania "na żywo" wolnego czasu z rówieśnikami. Program ma też wspierać proces integracji międzypokoleniowej poprzez organizację koncertów młodych artystów dla ich rodzin i przyjaciół. Fundacja prowadzi pilotaż programu w 4 gminach, z których pochodzą zabytki - zwycięzcy dwóch pierwszych edycji konkursu Nasz Zabytek.

 

Adam Sztaba jest uznanym polskim kompozytorem, pianistą, aranżerem, dyrygentem i producentem muzycznym. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale kompozycji. Jako osobowość telewizyjna jest znany m.in. z takich programów jak "Idol", "Must Be the Music" czy "Fabryka gwiazd".

Przez lata swojej działalności muzycznej współpracował z wieloma artystami, wśród których są m.in: Sting, Quincy Jones, Terence Blanchard, Chris Botti, Dolores O`Riordan, Michael Bolton, Helena Vondráčkova, José Carreras, Edyta Górniak, Kayah, Anna Dąbrowska, Violetta Villas, Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Reni Jusis, Kasia Kowalska, Katarzyna Groniec, Halina Frąckowiak, Grzegorz Turnau, Seweryn Krajewski, Janusz Józefowicz, Krzysztof Krawczyk, Przemysław Gintrowski, Perfect, Sinfonia Varsovia, Polska Orkiestra Radiowa, Grupa MoCarta.

Fundacja Most the Most jest niezależną organizacją non-profit powołaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jej misją jest budowanie kapitału społecznego poprzez wspieranie kultury, twórców i międzypokoleniowej współpracy. Jesteśmy mostem między przeszłością i przyszłością, inspiratorem i integratorem społeczeństwa na rzecz kultury.

Więcej informacji:

https://mostthemost.pl/

[ZT]6482[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%