Zamknij
REKLAMA

Pospieszalscy znowu w Uniejowie, czyli warsztaty przed grudniowym koncertem. Wystąpi Jacek Cygan i Krzysztof Antkowiak

08.16, 24.11.2022 . Aktualizacja: 09.32, 25.11.2022
22 i 23 listopada odbyły się warsztaty z udziałem muzyków Lidii i Marcina Pospieszalskich, w których udział wzięli młodzi wokaliści z Uniejowskiej Grupy Wokalnej. Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

„Mnie nic nie minęło” to tytuł tegorocznego projektu muzycznego realizowanego przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2022 rok. W ramach projektu już 5 grudnia do Uniejowa przyjedzie m.in. autor tekstów najbardziej znanych polskich piosenek Jacek Cygan oraz wokalista Krzysztof Antkowiak. Z kolei 22 i 23 listopada odbyły się warsztaty z udziałem muzyków Lidii i Marcina Pospieszalskich, w których udział wzięli młodzi wokaliści z Uniejowskiej Grupy Wokalnej.

Pospieszalscy znowu w Uniejowie, czyli warsztaty przed grudniowym koncertem. Wystąpi Jacek Cygan i Krzysztof Antkowiak
[FOTORELACJA]1462[/FOTORELACJA]

Warsztaty z udziałem muzyków Lidii i Marcina Pospieszalskich to kolejny etap projektu „Mnie nic nie minęło” realizowanego przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni. Uczestnicy warsztatów ćwiczyli 22 i 23 listopada 2022 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, przed organizowanym w grudniu koncertem, podczas którego zagrane zostaną  najbardziej znane utwory z łódzkiego festiwalu YAPA w Łodzi oraz jednego z pierwszych jej laureatów, wybitnego autora tekstów piosenek – Jacka Cygana. Podczas koncertu 5 grudnia wystąpi również Krzysztof Antkowiak, Paweł Serafiński i Małgorzata Frontczak.

Wizyta Marcina Pospieszalskiego w Uniejowie nie jest przypadkowa. To właśnie on w latach 90-tych był współzałożycielem Arki Noego, z którą 1 grudnia 2018 roku zagrała Uniejowska Grupa Integracyjna. Również przed tamtym koncertem uniejowscy muzycy mieli okazję ćwiczyć z Pospieszalskimi.

Tym razem podczas warsztatów młodzi wokaliści mieli okazję do wspólnych improwizacji oraz tworzenia muzyki do gotowego tekstu. Jak mówił Marcin Pospieszalski, już pierwszego dnia warsztatów udało się stworzyć melodię do pierwszej zwrotki piosenki, którą zaproponowali uczestnicy.

 

,,Warsztaty polegają na odkrywaniu w sobie twórcy. Chcemy uświadomić tym młodym ludziom, że każdy z nas jest powołany do tworzenia, każdy z nas ma w sobie bardzo twórczy element, każdy z nas ma w sobie muzykę, którą należy przywołać do istnienia i podzielić się nią z innymi. Namawiamy ich do odkrycia w sobie kompozytora, twórcy i  człowieka otwartego na inspirację - mówi Marcin Pospieszalski o warsztatach w Uniejowie.

Marcin Pospieszalski ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach, jest kompozytorem, producentem, basistą i multiinstrumentalistą. Jest również twórcą muzyki filmowej, był producentem i współaranżerem hymnu Światowych Dni Młodzieży 2016. Do Uniejowa na warsztaty przyjechał wspólnie z żoną Lidią, wokalistką jazzową, która również jest absolwentką katowickiej uczelni muzycznej. Oboje uczestniczyli nie tylko w projektach solowych, ale również w wielu projektach rodziny Pospieszalskich.

Tegoroczny koncert z udziałem Jacka Cygana w Uniejowie to kolejne wydarzenie organizowane przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni dzięki głosom mieszkańców gminy w budżecie obywatelskim. Jego realizacja możliwa jest dzięki zaangażowaniu oraz wsparciu partnerów – Uzdrowiska Termalnego Uniejów, PGK Termy Uniejów, Aparthotelu Termy Uniejów oraz M-GOK w Uniejowie. 

Projekty muzyczno-integracyjne organizowane są w Uniejowie od 2013 roku i takjak w latach poprzednich w projekcie biorą udział utalentowani muzycznie młodzi mieszkańcy z Gminy Uniejów oraz gmin ościennych.

Wcześniej Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni współpracowało m.in. z Mietkiem Szcześniakiem, Arką Noego czy zespołem Raz Dwa Trzy. Obok dzieci i młodzieży w projekcie udział biorą również utalentowane artystycznie osoby z niepełnosprawnością.

Uniejów. Koncert Krystyny Prońko w Aparthotelu

[ZDJĘCIA] Czytaj więcej

Projekt „Mnie nic nie minęło” wystartował 1 września br., a 5 grudnia w Aparthotelu Termy Uniejów odbędzie się jego finał - koncert prezentujący pracę warsztatową uczestników.

[ZT]6773[/ZT]

[ZT]6736[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%