Zamknij
REKLAMA

Są z Uniejowa, a Czesław Mozil napisał dla nich specjalnie piosenkę, która znalazła się na płycie!

09.48, 02.12.2022 . Aktualizacja: 10.08, 03.12.2022
Arch. prywatne
REKLAMA

Na początku listopada wybrali się z Uniejowa do warszawskiego studia, by ze znanym muzykiem Czesławem Mozilem nagrać jeden z utworów, który znalazł się na jego nowym albumie. Utwór „Karate Muzo” pojawił się na najnowszej płycie zatytułowanej  „Inwazja Nerdów Vol. 1”, która w wyjątkowy sposób nie tylko udowadnia, że warto mieć pasję, ale także zachęca i motywuje, by być niepowtarzalnym i robić coś własnego i oryginalnego. 

Są z Uniejowa, a Czesław Mozil napisał dla nich specjalnie piosenkę!

Inwazja Nerdów Vol. 1 to nowa płyta Czesława Mozila, która swoją premierę ma 2 grudnia. Grajkowie Przyszłości to wyjątkowy projekt, w którym dzieci inspirują dzieci.  Jedną z piosenek artysta napisał specjalnie dla dzieciaków z Uniejowa, które razem z Mozilem wystąpiły grając na skrzypcach i wiolonczelach. 6 grudnia będziemy mogli zobaczyć ich wspólny występ w jednym z programów telewizyjnych TVN-u.

Najnowsza płyta zatytułowana "Inwazja Nerdów Vol. 1" to kontynuacja nagrodzonej przez Akademię Fonograficzną Fryderyk 2020 w kategorii "Album roku-muzyka dziecięca i młodzieżowa", płyty pt. "Kiedyś to były Święta". Tym razem tematyka płyty jest zupełnie inna, a słuchając jej można zdecydowanie stwierdzić, że może być inspiracją i motywować młodych słuchaczy do bycia nerdem, czyli tak naprawdę sobą. 

Oprócz głosu Czesława Mozila i akompaniamentu młodych artystów z całej Polski, na płycie usłyszymy również wokalistki Kasię Łaskę i Anię Brachaczek.

Płyta opowiada o pasjach i hobby. Zachęca młodych ludzi do samorozwoju oraz ośmiela do podejmowania prób w poszukiwaniu tego, co sprawia im przyjemność i radość bycia sobą. Usłyszymy tu piosenki opowiadające o wielu zainteresowaniach: od powszechnych gier komputerowych, przez miłość do czytania książek, komiksów, rysowania, aż po…marzycielstwo. 

 

Zamysł projektu pozostał ten sam: dzieci i młodzież z całego kraju, akompaniują Czesławowi Mozilowi. W sumie na płycie znalazło się 15 utworów, a jeden z nich pt.,,Karate Muzo" został napisany specjalnie dla dziewiątki dzieciaków, z których szóstka to mieszkańcy Uniejowa, a trójka pochodzi z Białej Rawskiej. Tytuł i tekst nie jest przypadkowy, bo dotyczy jednej z ich pasji - karate. Aż szóstka z nich trenuje pod okiem sensei Mai Ostrowskiej w Uniejowskim Klubie Karate BASSAI, odnosząc spore sukcesy i mając już na koncie medale Mistrzostw Świata.

Tekst pierwszego singla pt. ,,Zostań Nerdem" z płyty ,,Inwazja Nerdów Vol.1, doskonale pokazuje, jaka była intencja powstania tego albumu, w którego powstanie zaangażowanych było kilkaset dzieci i młodzieży z całej Polski. 

,,Oczywiście kopać w piłkę każdy może
I zabawę zespołową też pochwalmy
Ale każdy musi mieć też coś własnego
W czym jedyny będzie i niepowtarzalny
Zostań nerdem i dziwakiem
Bo to przecież miłe takie
Stwórz dla siebie własną niszę
To o tobie wnet usłyszę
Nie zostali nigdy słynni
Ci, co chcieli być jak inni
Przecież nawet prosty łoś
Ma ukryte takie coś"  - brzmi fragment piosenki.

Piosenkę ,,Karate Muzo" nagrali w studiu w Warszawie 11 listopada. 6 grudnia 2022 r. młodych artystów z Uniejowa i Białej Rawskiej grających na skrzypcach i wiolonczelach będzie można zobaczyć i usłyszeć wspólnie z Czesławem Mozilem w programie Dzień Dobry TVN. Zapraszamy przed telewizory po godzinie. 8.00.

Mają od 5 do 16 lat, na co dzień  uczą się gry pod okiem Anny Ćwiklińskiej w szkole  gry na skrzypcach metodą Suzuki Violandia. Wspólnie z Czesławem Mozilem nagrali jeden z utworów na jego nowa płytę: Zuzanna Augustyniak, Mira Augustyniak , Iga Augustyniak , Liliana Spławska-Wiatr , Apolonia Dałek , Hanna Spławska-Wiatr , Tadeusz Dałek , Helena Spławska-Wiatr , Zofia Dałek.

[ZT]6736[/ZT]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%