Zamknij

Czy w gminie Uniejów też będą organizowane? Ruszają dotacje na wiejskie potańcówki. Będzie można dostać nawet 10 tysięcy złotych

08:00, 18.05.2023 . Aktualizacja: 18:04, 18.05.2023
Skomentuj Zdjęcie archiwalne uniejow.net.pl Zdjęcie archiwalne uniejow.net.pl

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił, że rusza program Potańcówki Wiejskie. Na zorganizowanie takiej imprezy będzie można dostać nawet 10 tysięcy złotych. O dofinansowanie będą się mogły starać: koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury. 

Czy w gminie Uniejów też będą organizowane? Ruszają dotacje na wiejskie potańcówki. Będzie można dostać nawet 10 tysięcy złotych

Koła gospodyń Wiejskich i organizacje pozarządowe z terenu gminy Uniejów mogą starać się o dofinansowanie. W ramach programu Potańcówki Wiejskie można będzie ubiegać się o dofinansowanie na poziomie 100%, z jego maksymalną kwotą do 10 000 zł, a pieniądze będzie można przeznaczyć na organizację potańcówek na obszarach wiejskich.  

Założeniem programu ma być upowszechnianie idei organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa oraz utrwalenie lokalnego repertuaru muzyki wiejskiej, dlatego też warunkiem uczestnictwa jest nawiązanie współpracy z wykonawcami tradycyjnej muzyki danej społeczności lokalnej, w odniesieniu do miejsca realizacji potańcówki.

Instytut uznaje ogromną wartość muzyki i tańca polskiej wsi jako części dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Poprzez ogłoszony program Potańcówki Wiejskie, Instytut zamierza wzmacniać i upowszechniać ideę organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa pochodzenia lokalnego. W ten sposób Instytut chce pokazać, szczególnie młodemu pokoleniu, wartość rodzimych tradycji oraz ponadczasowość jej elementów. Celem Programu Potańcówki Wiejskie jest również wspieranie artystów i wykonawców w kultywowaniu muzyki tradycyjnej polskiej wsi - czytamy na stronie internetowej Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Nabór wniosków rozpocznie się 22 maja i będzie trwał do 16 czerwca. Ogłoszenie wyników programu – wykazu inicjatyw, które otrzymają dofinansowanie –  przewidywane jest na koniec lipca.

Jest jeszcze jeden warunek: wydarzenie musi zostać zorganizowane między sierpniem a październikiem 2023 roku. 

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi powstał w wyniku połączenia z Centralną Biblioteką Rolniczą im. M. Oczapowskiego w Warszawie. Został powołany z inicjatywy premier Beaty Szydło i ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

[ZT]7688[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

InaIna

1 0

Wkoncu coś lepszego i dobre by było żeby zespół grał.To będzie sporo ludzi .Jestem za tym niż ten Protektor burdelowski.!!! 17:45, 19.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%