Zamknij
REKLAMA

Warto odwiedzić w Uniejowie: Zagroda Młynarska

09:19, 29.07.2017 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Przyjeżdżając do Zagrody Młynarskiej można zobaczyć jak mieszkali i żyli ludzie przed wielu laty. Odwiedzając to miejsce można między innymi zobaczyć zabytkowe obiekty, które zostały przeniesione specjalnie do Uniejowa.

Zagroda Młynarska w Uniejowie to zespół muzealno-noclegowy z 5 zabytkowymi obiektami przeniesionymi z terenu województwa łódzkiego. Są to: dwa wiatraki – koźlaki z Chorzepina i ze Zbylczyc, dwór z miejscowości Nagórki, , budynek inwentarski z Uniejowa oraz chałupa ze Skotnik. Ponadto na terenie kompleksu wzniesiona została wierna kopia stodoły z Besiekier.

W dworze urządzono pokoje dla turystów oraz karczmę,w której można zjeść tradycyjne polskie potrawy. Wiatrak ze Zbylczyc jest żywym muzeum młynarstwa, w którym można obserwować, a pod okiem kustosza także uczestniczyć w procesie produkcji mąki żytniej. W chałupie ze Skotnik znajduje się piec do wypieku chleba.

W stodole znajduje się ekspozycja zabytkowych pojazdów konnych oraz bogata kolekcja dawnych narzędzi stolarskich i ciesielskich. Budynek inwentarski pełni funkcję stajni, a przygotowane w niej boksy czekają na turystów, którzy przyjeżdżają do Zagrody Młynarskiej z własnymi końmi. Okoliczne malownicze tereny i piękna nadwarciańska przyroda stwarzają znakomite warunki dla rekreacji konnej.

W Zagrodzie Młynarskiej jest również ptaszarnia, w której można obejrzeć pawie, kaczki i inne piękne ptactwo. Wizyta w Zagrodzie może sprawić ogromną radość nie tylko dzieciom, ale również dorosłym, którzy za sprawą wizyty tutaj przeniosą się w czasy swoich przodków.

Zapraszamy do galerii zdjęć z Zagrody Młynarskiej.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%