W sobotę 4 listopada na scenie w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniejowie wystąpiły dwa chóry. Jesienny koncert został zorganizowany z inicjatywy uniejowskiego zespołu Kantylena.
Kantylena i Kanon na scenie [ZDJĘCIA]
Dwa chóry wystąpiły podczas jesiennego koncertu, który odbył się w sobotę 4 listopada w Uniejowie. Na scenie próbkę swojego repertuaru dały: Chór Kanon z Mieściska oraz chór żeński Kantylena z Uniejowa.
Sobotnie spotkanie muzyczne odbyło się w ramach rewizyty gości z Mieściska, położnego w województwie wielkopolskim, w powiecie wągrowieckim. W tym roku w czerwcu Chór Kantylena gościł na XI Mieściskich Spotkaniach Śpiewaczych, które odbywały się na scenie tamtejszego amfiteatru. Tym razem muzycy odwiedzając Uniejów otrzymali zaproszenie do występu na uniejowskiej scenie.
Żeński chór „Kantylena” powstał w 1995 roku i działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie. W jego skład wchodzi obecnie dziesięć pań, które ćwiczą pod okiem instruktora Jakuba Pięgota, który również akompaniuje chórowi.
Na scenie wystąpił także chór Kanon, który istnieje już 16 lat i działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mieścisku. Zespół obecnie liczy 23 osoby ( w tym 4 mężczyzn), a powadzony jest przez Annę i Jarosława Małeckich.
[FOTORELACJA]1682[/FOTORELACJA]
[ZT]8947[/ZT]